Raske 1:1 viik Sillamäe Kaleviga – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Raske 1:1 viik Sillamäe Kaleviga

Albert Prosa

FC Flora viigistas Premium liiga 9. voorus Sillamäe Kaleviga, viigivärava lõi 79. minutil Albert Prosa.

FC Flora alustas ligi tuhandepealise publiku ees hästi. 11. minutil saatis Alliku Zaka tsenderduse järel pallu üle värava, kaks minutit hiljem oli vaja juba Sillamäe väravavahi Mihhail Lavrentjevi suurepärast tõrjet, et hoida ära peaga löögile saanud Rähni värav. 16. minutil vihises värava eest mööda Logua terav sööt, kuid rohesärke jaol ei olnud.

Tugeva surve järel tuli Sillamäe avavärav halva üllatusena. Logua kaotas rumalalt palli, hakates oma karistusala lähistel triblama ning Jaroslav Kvassov vormistas Kabajevi hea eeltöö 0:1-ks. Esimese poolaja lõpus oli õhus penalti, kuid kohtunikebrigaad Maehara käega mängus penaltiväärilist rikkumist ei näinud.

Teisel poolajal sai Flora mängu paremini oma kontrolli alla ning Prosal oli hea viigišanss juba 55. minutil. Mets saatis keskjoonelt karistuslöögi kasti, Lepistu suunas peaga edasi ning Prosa lõi peale, kuid Lavrentjev suutis taas hästi reageerida.

58. minutil oli lähedal Flora teine omavärav viimase kahe mängu jooksul, kui Rähni jalast lendas pall kõrge kaarega. Õnneks oli Toom valvel ja lükkas palli üle lati. 68. minutil tõrjus Toom Ratnikovi löögi.

Flora jõudis viigini 79. minutil. Rähni tsenderdus keskjoonelt leiab läbi Posti pea Prosa, kes oma hooaja 7. värava lööb kukkumise pealt – 1:1.

Sillamäel oli seejärel paar vasturünnakut, kuid mängu lõpp kuulus täielikult Florale, ainult täpp jäi i-le panemata ehk värav löömata. 84. minutil purjetas keskväljal Zaka, kelle kauglöök keris meetrijagu postist mööda. 87. minutil oli Zakal veel parem löögipositsioon, kuid pall lendas veidi üle lati. Esimesel üleminutil sai Lavrentjev palli kätte napilt enne vahetusmees Kaset.

1:1 viik oli tõsiasi ning tabelitipp on äärmiselt tihe. Levadia, Sillamäe ja Flora on 18 puntki peal. Neist mööduda võib Kalju, kel 17 silma ja esmaspäeval mäng Tammekaga. Ka Infonetil on 17 punkti. Juba järgmisel laupäeval kohtuvad Sillamäe ja Flora uuesti Ida-Virumaal.