Koostööd – FC Flora - FC Flora

Kogukond - Koostööd

Kohalikud omavalitsused

FC Flora esindusmeeskond treenib ja mängib oma kodumänge Lilleküla jalgpallikompleksis. Lisaks Lilleküla harjutusväljakutele, kuulub klubile Kotka jalgpallikompleks, kus treeninvad ja mängivad igapäevaselt Flora noortegrupid.

Klubi noormängijate ja nende pereliikmete peamised elukohad: Kesklinn, Kristiine ja Mustamäe linnaosad. Sellest tulenevalt on klubil tihe koostöö meid ümbritsevate kohalike omavalitsuste ja seltsidega.

Linnaosade ja asumitega koostöö hõlmab endas:

  • Kogukonnaüritustel osalemine: perepäevad, linnaosade üritused
  • Ühisürituste korraldamine
  • Kogukonna aktiivsete liikmete kaasamine
  • Koostöö lasteaedade, koolide, tegevus-, laste- ja noortekeskustega
Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe ja FC Flora tegevjuht Reili Järvalt
FC Flora kodumäng, juuni 2018
Foto: Anna Andreas

Kristiine Linnaosa Valitsus

Aastast 2019 toimub igal sügisel ühiselt korraldatav Ohutuspäev. Esimesel aastal keskenduti turvalisusele ja ohutusele. Üritusel osalesid Politsei, Punane Rist, G4S, Maanteeamet jt
Teisel aastal alustasime keskkonna teemadele tähelepanu juhtimist. Üritusel osalesid Cuploop, Kristiine Tervishoiu Kõrgkool, TVO jt

Juunis 2021 alustame liikumist prpoageerivate tegevustega.
Igal juuni pühapäeval on huvilistel võimalus Kristiine erinevates parkides osa võtta tasuta jalgpallitreeningutest.
Juunist-oktoobrini toimub Kristiine iga-aastane eakatele suunatud liikumisharrastus. Sellel aastal asendub ühel kolmapäeval kuus kepikõnd jalgpallitreeninguga.

Arte Gümnaasium

Koostöö FC Flora ja Arte Gümnaasiumi vahel algas mõned aastad tagasi läbi erinevate kogukondlike tegevuste. Koos on korraldatud jalgpallifestivale, staadionituure ja karjääripäevi. FC Flora esindusmeeskonnas ja -naiskonnas on mitmeid Arte vilistlasi, kes hea meelega kohtuvad noorte artekatega.

Alates 2020/2021 õppeaastast on Arte Gümnaasiumi 2. klassi õpilastele olnud nädalas üks jalgpallitund, mille on läbi viinud FC Flora treener. 2021 sügisest algavad jalgpalli tunnid esimestele klassidele ja lisaks on plaanis pakkuda jalgpalli treeningute võimalust teistele algklassidele pärast tunde kooli staadionil.

Jalgpallifestival, sügis 2020. Foto: Anna Andreas

SPIN

SPIN suveturniir 2018

2015. aastast tegutsev SPIN-programm õpetab noortele lisaks jalgpallimängule erinevaid eluks vajalikke oskusi nagu võistkonnatöö, enesedistsipliin, konfliktide ennetamine ja eesmärkide seadmine. Vähemate võimalustega piirkondade noortele suunatud programm tegutseb edukalt Tallinna, Tartu, Rakvere, Kohtla-Järve ja Narva linnades. Programmist on Eestis osa saanud enam kui 800 noort. Programmil on olnud märkimisväärne positiivne mõju nii osalevate noorte õppeedukusele, koolikäitumisele kui erinevate eluoskuste arengule.

Kohalikul tasandil aitavad SPINi läbi viia jalgpalliklubide treenerid ja FC Flora kuulub nende hulka suurima hea meelega. Lisaks korraldatakse koos ühisüritusi, et noortel oleks võimalus tutvuda erinevate väljunditega, mida jalgpall neile pakub.

2017. aastal teenis SPIN UEFA Foundation for Children aastaauhinna näol kõrge tunnustuse.

Spin programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit: https://www.spinprogramm.ee/