Tule trenni! - FC Flora

Noored - Tule trenni!

Kui Sinu sünnipäevatordil on põlenud vähemalt 5 küünalt ning oled neid puhudes soovinud endale uut jalgpalli või mõnusaid jalgpallielamusi, siis alljärgnev jutt on mõeldud Sinule.

FC Flora jalgpallitreeningutega liitumisest ei pea unistama, sest see on tegelikkus, mille täitumine sõltub Sinu enda tahtest. Pole vahet kas sa oled tüdruk või poiss, treeningutega liitumine ei nõua tippsportlase osavust, vaid pealehakkamist ja sportlikku vaimu. Ka toetav perekond on väga tähtis, sest laiskuse hetkel on just kodused need, kes Sind taas õigele teele juhivad.

Jalgpallitreeningutega liitumine
(treeningud nii poistele kui tüdrukutele)

FC Flora Tallinna jalgpalligruppidesse võetakse vastu noori alates 5. eluaastast (s.o. hetkel lapsi sünniaastaga 2014 ja varem).

Kuni 12. aastaste noorte vastuvõtul treeninggruppi ei ole varasem kokkupuude jalgpallimänguga eelduseks. Üle 12. aastastel noortel on varasem kokkupuude jalgpallimänguga kas mängides koolivõistkonnas, koduhoovis sõpradega või muul viisil, soovitatav. Meie trennid toimuvad Kesklinnas (A Le Coq Arena kõrval harjutusväljakutel) ja Kristiines (Kotka staadionil ja hallis), sinna ei ole pikk maa tulla ka Kesklinna, Mustamäe või Põhja-Tallinna poistel ja tüdrukutel.

Ootame uusi liitujaid järgmistesse treeninggruppidesse:

 • 2005 III (sobilik grupp alustajatele)
 • 2006 III (sobilik grupp alustajatele)
 • 2007 Valged (sobilik grupp alustajatele)
 • 2008 Rohevalged (sobilik grupp alustajatele)
 • 2009 Rohemustad (sobilik grupp alustajatele)
 • 2010 Rohemustad (oodatud tüdrukud ja poisid, sobilik grupp alustajatele)
 • 2011 (oodatud tüdrukud ja poisid)
 • 2012 (oodatud tüdrukud ja poisid)
 • 2013 (oodatud tüdrukud ja poisid)
 • 2014 (oodatud tüdrukud ja poisid)
 • Tüdrukud Rohelised
 • Tüdrukud U15
 • Tüdrukud U13
 • Tüdrukud U11

Treeningutega liitumiseks palume ühendust võtta oma sünniaastale vastava treeninggrupi treeneriga. Liitumissoovi võib avaldada nii telefoni kui e-kirja teel kuid võib ka lihtsalt esimesse trenni aegsasti kohale tulla ja ennast treenerile tutvustada. Nooremates vanusegruppides toimuvad tüdrukute ja poiste jalgpallitrennid koos.

Treenerite kontaktid on leitavad vastavale vanusegrupile vajutades siin.

Ole valmis selleks, et esimeses trennis küsib treener lapse eesnime, perekonnanime, isikukoodi ja lapsevanema e-maili aadressi.

Esimene treening

Esimesele treeningule minnes võta kaasa spordivarustus ja enda jalgpall. Kirjuta palli peale kindlasti ka oma nimi, et sinu pall teiste laste pallidega sassi ei läheks.
Kuni 9. aastastele lastele on sobilik jalgpall suuruses nr 3.
10-14. aastastele lastele on sobilik jalgpall suuruses nr 4.
Sealt edasi on sobilik jalgpall suuruses nr 5.

Trennid toimuvad meil kunstmuruväljakul või tavalisel muruväljakul. Jalanõudeks sobivad kruusaputsad või 13 korgiga putsad, esimestes trennides pole putsade olemasolu vajalik, pigem tasub treeneri käest nõu küsida, milliseid putsasid kõige mõistlikum endale muretseda oleks. Riietusena lühikesed või pikad püksid (sõltuvalt väli temperatuurist) ja särk.

Kuna talvisel ajal toimuvad trennid õues (vanematel lastel) või Kotka hallis (noorematel lastel), kus on ikkagi päris jahe, siis treeninguteks on vajalik mitmekihiline soe riietus (pikad püksid ja pikakäistega dressipluusid ja kilejope), kindad, müts ja mitmekordsed sokid (villased sokid) jalgpallisaabaste sisse.

Treeningpaika jõudes astu julgelt treeneri juurde, ütle oma nimi ning seda, et tulid esimesse trenni. Suure sagina tõttu enne treeningu algust ei jää sa nii tegutsedes treeneri tähelepanuta.

Seejärel alusta vastavalt treeneri juhtnööridele oma esimese treeninguga FC Flora klubis.

Mis edasi

Esimene kuu on tutvumiskuu, selle ajal jooksul pead jõudma selgusele kuidas trennid, treener ja trennikaaslased meeldivad. Kui kõik sobib ja otsus kindel FC Floras jalgpallimänguga jätkata, palu emal-isal välja printida, täita ja viia treeneri kätte või saata noortetöö juhile digiallkirjastatud FC Flora noorliikmeks astumise avaldus, treener lisab ema-isa kontaktid meie liikmete haldamise süsteemi Sportlyzer ja saadab sealt juba e-maili peale lingi lõplikuks registreerimiseks.

Järgmise asjana tuleb siirduda A. Le Coq Arena kõrval asuvasse Sportland Footballi poodi ja soetada endale FC Flora treeningvarustusKuna olenevalt grupist võib kohustuslik treeningvarustus erineda siis on mõistlik eelnevalt treeneri käest uurida milliseid asju täpselt vaja on ja mis on vabad numbrid võistlussärgile trükkimiseks.

Kui kõik see tehtud siis … tere tulemast FC Florasse!