Maskott Pennu – FC Flora - FC Flora

Kogukond - Maskott Pennu

Maskoti esmaesitlus avalikkusele – 10.03.2019

Tallinna FC Flora maskotiks on koer Pennu. Pennu elab igapäevaselt A. Le Coq Arenal ja osaleb aktiivselt jalgpallurite ning klubi töötajate innustamisel. Tihti võib teda kohata esindusmeeskonna treeningul, kontoris asjatamas ning noormängijatega mängimas. Pennu on alati kohal igal FC Flora esindusmeeskonna kodumängul ning kogukonnaüritusel. Ta ise on öelnud, et kuigi tööd on palju, siis on ta oma eluga rahul ning maailmas pole paremat kohta, kus olla! Pennut kirjeldatakse kui elurõõmsat koera, kes toob naeratuse suule igas vanuses inimesele.

Teda võib kohata meie perealal ja tribüünil meeskonnale kaasa elamas. Perealal saab meisterdada Pennu-maski, fännimüügis on leitav armas Pennu-kaisukas ja muid tema pildiga fännitooteid.

Maskotikonkurss

2018 läheb Eesti jalgpalli ajalukku aastana, kui hakati pöörama teadlikku tähelepanu klubide kogukondade tekkele ja kaasamisele. 01.07.2018 alustas UEFA GROW projekt kolme pilootklubi juures – Tallinna FC Flora, JK Narva Trans ja Tartu JK Tammeka said endale kogukonnajuhid, kelle ülesandeks oli suurendada Premium liiga mängude külastajate arvu läbi jätkusuutliku töö kogukonnaga. Pool aastat hiljem said kogukonnajuhid endale ka teised Premium liiga klubid ja Pärnu JK Vaprus Esiliiga klubina.
Läbi FC Flora ajaloo on proovitud erinevate tegelaskujude kasutamist klubi identiteedi osana, kas siis teadlikult või on need tekkinud mujalt. Siiani polnud ükski siiski püsima jäänud. Tundsime, et nüüd on õige aeg ühe tegelase jaoks, kes oleks kohal meie kodumängudel ja klubi kogukonnaüritusel.

Selleks, et leida tegelaskuju, kes kannaks klubi väärtuseid ja oleks osa kõigi klubi huvigrupist, kuulutas FC Flora 12.11.2018 välja avaliku konkursi ja kuu aja jookusl oli kõigil soovijatel võimalik esitada oma kavandeid. Seejärel kutsuti kokku žürii, mis koosnes erinevate klubi huvigruppide esindajatest – kontor, mängijad (esindusmeeskond, esindusnaiskond), treenerid, noormängijad, lapsevanemad, Viies Sektor.

Žürii valis välja neli kavandit, mis esitati seejärel avalikule hääletusele.

Avalikul hääletusel osalenud kavandid

31.12.2018 kuulutati välja maskotikonkursi võitja – Artur Lapa, kelle kavand koerast valiti nii avaliku hääletuse, kui ka žürii poolt esimeseks valikuks.

Maskoti kavandi autor

Artur ja Pennu FC Flora esindusmeeskonna hooajaeelsel esitlusel 2019

Artur Lapa on 8-aastane noormees, kes treenib FC Floras aastast 2014. Artur õpib Jakob Westholmi Gümnaasiumi 1B klassis (aasta 2018).

Artur koos isaga  käib pea kõikidel Flora esindusmeeskonna ja U21 kodumängudel oma vennale Kristen Lapa kaasa elamas, lisaks proovivad kohal käia ka võõrsilmängudel.

Miks just koer – kust see idee tuli: Idee kasutada looma tuli Arturi isal vaadates Premier League ja Bundesliga maskotte. Koera kasuks aitas otsustada õe mängukoer. Koera tegelaskuju maskotiks sai valitud kuna koer on lastesõbralik,  huvitav, kaasatõmbav.

Kavand sai esitatud konkursi viimasel päeval ehk 12.12.2018 hilisõhtul. Palju aega viimistlemiseks polnud ning kavand valmis vaid viietesitkümne minuti jooksul.

Maskoti valmimine

Peale maskotikonkursi lõppu ja kavandi valimist, algas maskoti valmimise järgmine etapp. FC Flora kujundaja, kavandi autori ja žüriiliikmete koostöö tulemusena valmis 05.02.2019 Flora maskotikavand, mille põhjal alustas õmbleja oma tööd.

FC Flora maskoti esmakohtumine kogukonnaga toimus 05.03.2019 meie esindusmeeskonna hooajaeelsel esitlusel. Esimene avalik esitlus toimus 10.03.2019 meie Premium liiga esimeses kodumängus Sportland Arenal Viljandi JK Tuleviku vastu.
Sellel mängul kuulutasime välja ka maskoti nimekonkursi – kõik soovijad said panna oma eelistuse kirja meie kodumängul, esindusnaiskonna esitulusel või sotsiaalmeedia vahendusel. Laekus 89 erinevat nime, mille vahel peale pikka ja keerulist arutelu valiti välja Pennu – nime on lihtne hääldada ja omab otsest seost jalgpalliga.

Pennu särgil ja pükstel olev number 90 tähistab FC Flora klubi asutamisaastat. Kuigi maskott valmis alles aastal 2019, siis on ta meie kogukonna loomulik osa ning kannab endas samu väärtuseid, mida klubi on esindanud pea kolmkümmend aastat.

Pennu FC Flora kodumängul 2019

Mini-Pennu

FC Flora e-poest ja fännimüügist on võimalik soetada imearmas ja pehme Pennu, mis on meie maskoti mini-koopia. Sobib ideaalselt kingituseks. sest pehme kaisuloom on hea kaaslane nii väikesele, kui suurele Flora fännile.