Murdsime kodus Tammeka kindlalt – FC Flora -FC Flora

Murdsime kodus Tammeka kindlalt

Jätkame Premium liigas võidulainel, alistades koduväljakul Tartu Tammeka kindlalt 5:0! Kolm punkti hoiavad tabelis meid kindlalt teisel positsioonil, ent ees ootavad tähtsad mängud Levadia ja Kaljuga.

Premium liiga 24. voor tõi meile sel hooajal teistkordselt külla Tartu JK Tammeka. Kui juuni alguses peetud omavaheline mäng A. Le Coq Arenal lõppes meie 3:1 võiduga, siis tänane oli Flora tõeline jõudemonstratsioon – viis väravat, viis erinevat väravaautorit ja taga null, sealhulgas Maidu penaltitõrje!

Alustasime mängu kohe hea keskendumisega ning haarisime kiirelt ohjad enda kätte. Pall liikus hästi ning kuigi esimesed minutid väga häid väravavõimalusi ei toonud, mängisime kannatlikult ja peale esimest veerandtundi jõudsime ka sihile. Oma hooaja 20. Premium liiga värava sai kirja kastis vabaks unustatud Zaka, kes suunas peaga (!) võrku Gert Kamsi antud ideaaltsenderduse. Juba 11 minutit hiljem suurendas eduseisu kaheväravaliseks Frank Liivak, kes lõi Lepiku antud söödu ühe puute ja kaitsja rikošetiga paremale alla nurka. Oma võimalused eduseisu suurendamiseks olid esimesel poolajal veel Lepikul ja Allikul, kuid poolaja lõpus sai oma võimaluse hoopis Tammeka. Liivak tõmbas kastis Slaštsjovi maha ja peakohtunik Miko Pupart määras Tammekale penalti. Meie puurivaht Mait Toom oli aga mees omal kohal ning võttis tartlaste kapteni Tekko löögi alt nurgast ära!

Teine poolaeg algas esimesele sarnaselt, kui võtsime kiirelt kontrolli enda kätte. Seekord ei tulnud väravat nii kaua otsida, sest Rauno Alliku sai 50. minutil hakkama korraliku iluväravaga, kui paremalt äärelt võttis hoo pealt kiire suunamuutusega ühe kaitsja ette ja keerutas palli vasaku jalaga kindlalt Karl Vaabelile püüdmatult posti äärde. Kus on, sinna tuleb juurde ja nii lõime juba 63. minutil neljanda vastuseta värava, kui meie karistuslöögimeister Gert Kams keerutas ilusa palli ca 20 meetri pealt vasakusse nurka. Lõppskoori vormistas 82. minutil Flora särgis oma esimese Premium liiga värava kirja saanud Henrik Pürg, kes koksas peaga väravasse Zaka karistuslöögist antud tsenderduse.

Kindel võit ja kolm punkti hoiavad meid enne tähtsaid eesootavaid mänge heal teisel positsioonil. Uuel nädalal aga juba mängud Levadia ja Kaljuga, mis võivad tabeli etteotsa olulisi muudatusi tuua. Kolmapäeval, 29. augustil mängime Levadiaga koduväljakul A. Le Coq Arenal, pühapäeval 2. septembril kohtume aga Hiiul praeguse liidri Nõmme Kaljuga.