Karikas sammusime edasi – FC Flora -FC Flora

Karikas sammusime edasi

Teisipäeva õhtul saime Tipneri karikavõistlustel 2:0 võiduga FC Elva üle järgmisesse ringi. Võit oli kindel, kuid vastane võitles vapralt ja nende fännide abiga õnnestus A. Le Coq Arenal järjekordne ilus jalgpalliõhtu luua!

Mängule olid kohale sõitnud ustavad Elva fännid, kes atmosfäärile suure panuse andsid! Super! Kõik eeldused põnevaks lahinguks valmis, rullus platsil lahti üllatavalt tasavägine heitlus. Esimesel poolajal läks tosin minutit enne kui meie tõsiselt domineerima pääsesime. Sitke Elva püsis kaitses korralikult, kuid hakkasime vaikselt võimalusi leidma. Sorga, Lepik ja Anier olid kõik lähedal, kuid vastaste puurilukk Käkk oli mees, keda üle mängida ei õnnestunud. Esiliiga klubi jättis ilma pallita mängides palju energiat väljakule ning tundus, et peab saabuma aeg, millal selle eest lõivu tuleb maksta. Esimesel poolajal seda aga ei juhtunudki ning väravateta mindi poolajale.

Jürgen Henn: ” Tegelikult mängisime ka esimese poolajal normaalselt, kuid ei realiseerinud enda võimalusi väravateks. Mida kauem 0:0 püsis, seda rohkem energiat sellest vastased ammutasid ja suutsidki vaheajani ära seista. Midagi katki meil ei olnud sellest!”

Teisel poolajal oli meie ülekaal suurem, kuid esiti väravaid me ei leidnud. Seda suuresti tänu Elva väravasuul suurepärast mängu teinud Käkkile, kes mitu ekstraklassi tõrjet rahvale pakkus. Seis püsis ja peatreener ajas ratsaväe välja – Miller ja Sappinen võtsid dressi maha ning platsil hakkas toimuma. Kahe uue mehe eestvedamisel võttis rünnak kraadi teravama mulje. Sappineni ja Poomi ürituse tassis väravavaht veel välja, kuid lõpuks sai ta murtud. Nurgalöögist suunas Sappinen peaga palli väravasse, sealt üritas kaitsja veel palli klaarida, kuid Brent virutas tagasipõrkunud mänguvahendi ja lõplikult võrku – 1:0! Juhtväravat ootasime peaaegu 70 minutit, kuid suutsime kannatlikud olla. Varsti mängis Sappinen hea läbisöödu Millerile, kes vasakult äärelt läbi pääses. Mees kade ei olnud ja lükkas risti värava eest läbi Lepikule, kes palli tühja lükka – 2:0 ja tulemus lukus. Aega läks, aga asja sai!

Markus Poom: “Elva tegi meile mängu keeruliseks, kuid me ei suutnud ka oma võimalusi realiseerida, mis jättis nad mängu. Samas olime rahulikud ja teadsime, et suudame lahendused leida. Rauno ja Martin kindlasti tõi ka teistesse lisa enesekindlust ning aitasid Elva murda.”