FC Flora mängis koduväljakul Kalevi täielikult üle – FC Flora -FC Flora

FC Flora mängis koduväljakul Kalevi täielikult üle

Rauno Sappinen

FC Flora kirjutas Premium liigas tabelisse teise järjestikuse 5:0 võidu, kui A. Le Coq Arenal saadi suur võit Tallinna Kalevi üle. Kahel korral tegid skoori Rauno Sappinen ja Albert Prosa, ühe värava lisas Irakli Logua.

Flora juhendajana oli Norbert Hurt enne reedest mängu kodustaadionil võiduta, kui nüüd sai see viga kindlalt parandatud. Võrreldes kahe nädala taguse mänguga Paides oli Flora algkoosseisus kolm muudatust. Mängukeelu all olnud Luigendit asendas Lepistu, kerge vigastuse küüsis olnud Allikut paremal äärel Sappinen ja Baranov äärekaitses Aloet.

Ettevaatliku alguse järel hakkas Flora pead tõstma 20 mänguminuti järel, kui Logua saatis palli kahe rümnnaku krooniks üle ja mööda. 28. minutil oli Sappineni madal sööt leidmas Prosat, kes aga napilt pallini ei ulatunud.

29. minutil avas hooaja teises pooles suurepärasesse hoogu läinud Logua skoori, saades Frolovilt vasakule äärele hea söödu ning üllatades Kalevi puurilukku Niinepuud terava löögiga ettenurka. Juba järgmisel rünnakul oli Sappinenil võimalik lüüa teine värav, kuid seekord läks pall vastu väravavahi jalgu.

Irakli Logua

33. minutil andis Frolov vasakult hea karistuslöögi, Post võitis õhuvõitluse, kuid Jürgenson lõi paraku healt positsioonilt pallist mööda. Vahepeal jõudis ka Prosa napilt üle lüüa, kuniks Flora surve tõi teise tabamuse. Lepistu söödu mängis Sappinen trahvikastis omale osavalt ette ning lõi oma teise värava Premium liigas – 2:0.

Kalevi lootustele mängu tagasi tulla tõmbas Flora kriipsu peale kohe teise poolaja alguses. Posti ja Baranovi kaudu jõudis mänguvahend Sappineni kätte, kes mängis end kaitsjast mööda ning lõi vasaku jalaga 3:0.

Flora nautis klubi perepäeval oma mängu täiel rinnal ning skoor kasvas. Peagi raksatas latti Logua pommlöök ning väravale lähedal olid ka Prosa, Frolov ja Mets. Esindusmeeskonna koosseisu esmakordselt kuulunud 16-aastane Herol Riiberg sai peagi teha ära oma debüüdi Premium liigas, kui asendas 64. minutil Loguat.

Teine vahetusmees Laabus oli neljanda värava arhitektiks ning Prosa viimistlejaks. Flora ründaja lõi 81. minutil lõppskooriks 5:0, seekord tegid eeltöö just Riiberg ja Frolov. Flora ridadest tuli teinegi debütant – tähtis päev oli ka 19-aastase Erkki Kubberi jaoks, kes asendas viimaseks kümnekonnaks minutiks Sappineni.

Albert Prosa

Flora võitis teenitult 5:0 ning jääb nüüd valmistuma teisipäevaks, mil kohtutakse Kaleviga vastaste koduplatsil.