Flora sai Prosa ja Posti väravatest Infonetilt revanši – FC Flora -FC Flora

Flora sai Prosa ja Posti väravatest Infonetilt revanši

Flora Infonet

FC Flora alistas Premium liiga 30. voorus Sportland Arenal FC Infoneti 2:1 ning vähendas vahe Sillamäe Kaleviga kahele punktile.

Flora algrivistuses olid tagasi haigusest paranenud kapten Sander Post ja kaitsja Nikita Baranov, kuid Markus Jürgensonil tuli kanda ühemänguline keeld. Nii rivistusid Pedõki ette kaitseliini Aloe, Mets, Post ja Baranov. Keskväljal jätkas Norbert Hurt kolmikuga Van de Streek, Lepistu ja Luigend ning ründeliinis saatis väljakule Logua, Prosa ja Alliku.

Avapoolaeg kuulus veerandtunnise vaikuse järel täielikult Florale, kes asus 26. minutil nurgalöögi järel Prosa peapuutest teenitult juhtima. Eelnevalt oli Infoneti väravavaht Igonen Logua kauglöögi tõrjel ebakindel ja Alliku jätkulöögist tuli vajalik korner.

Flora sai väravast rünnakuindu juurde ja juba paar minutit hiljem saatis Post karistuslöögi oma nime vääriliselt ja Igoneni abiga paremasse posti. Floral oli nii enne kui pärast väravat häid rünnakumomente veelgi, kuid otsustaval hetkel ei õnnestunud löögid Van de Streekil ja Allikul.

Teisel üleminutil kandis surve lõpuks vilja, kui Flora ründajatel lasti trahvikastis liialt vabalt tegutseda. Prosa lükkas palli Postile, kes selle üle puusa tehtud löögiga teistkordselt väravavõrku suunas.

Kõigil oli valusalt meeles Infonetilt augusti lõpus saadud 2:3 kaotus ja nii tuli teisel poolajal kindlasti valvsust säilitada. Kohe mänguaja alguses purjetas Alliku läbi Infoneti kaitseliini, kastist pealelöögi sooritanud Van de Streek oli aga taas ebatäpne.

Vastaste rünnakud muutusid ohtlikumaks ja 59. minutil oli karistus käes, kui Maksim Lipini peast lendas pall Pedõki seljataha – 2:1. Kodumeeskond Infonet sai eneseusku juurde ning Flora jäi veerandtunniks tugeva surve alla.

Vastased pidid tugeva pressi tõttu lõivu maksma ja 80. minutil oli positiivne lõpplahendus lähedal. Paraku lendas Brent Lepistu pealöök napilt üle Infoneti lati. Päris lõpu eel, teisel üleminutil teenis Infonet veel ohtliku karistuslöögi paremalt äärelt, kuid õnneks rohkem väravaid selles mängus ei nähtud.

Kolme punkti toel tõusis FC Flora Sillamäe Kalevi kannule, sest Kalev oli mõned tunnid varem kaotanud Nõmme Kaljule 0:1. Sillamäel on pronksiheitluses nüüd 60 ja Floral 58 silma. Järgmise mängu peab Flora juba teisipäeval, kui algusega kell 19:30 võõrustame Narva Transi.