FC Flora sai Sillamäel valusa 1:2 kaotuse – FC Flora -FC Flora

FC Flora sai Sillamäel valusa 1:2 kaotuse

Sillamäe - Flora 2:1

FC Flora lõpetas Premium liiga esimese ringi kaotusega, jäädes Sillamäel alla sealsele Kalevile. Kuigi vastased mängisid viimase veerandtunni kümnekesi, jäi 2:1 võit Sillamäe saagiks.

Marko Lelovi ühemängulise juhendamiskeelu tõttu juhtis vägesid abitreener Jürgen Henn. Flora ridades oli keskkaitses tagasi Karl Palatu, tema kõrval jätkasid kaitseliinis Mets, Jürgenson ja Baranov.

Kapten Andrei Frolovi kõrval oli poolkaitses Reio Laabus, Sander van de Streek oli nihutatud Sander Posti taha kümne peale, äärtel toetasid rünnakuid Karl-Eerik Luigend ja Irakli Logua.

Mäng sai väga tormilise alguse, kui 5. minutil tõrjus Marko Meerits Vjatšeslav Zahovaiko lähilöögi ja minut hiljem oli Sillamäel uus šanss, mis luhtus. Surve tulemusena jäi Flora 9. minutil õnnetult kaotusseisu, kui paremalt äärelt tulnud tsenderdus lendas van de Streeki kaudu Laabuse pihta ja sealt oma väravasse.

Hollandlane pani aga juba järgmisel rünnakul ligi 40 Sillamäele sõitnud Flora fänni rõkkama, põrutades karistusala joonelt postipõrkest palli väravasse!

Järgmine veerandtund oli väga vaikne ja käis pigem võitlus keskväljal. 25. minutil sai Logua löögile, kuid sooritus jäi nõrgaks ja ohtu ei kujutanud. Paraku pidi Flora 29. minutil taaskord end kaotusseisust leidma, kui karistuslöögi järel jäeti markeerimata pikakasvuline leedulane Mindaugas Bagužis, kes palli hõlpsasti Meeritsast mööda lükkas.

Järgmine pooltund teravusi ei toonud ja alles 62. minutil tekkis külalistel variant, kui vasakul kukutati Jürgenson. Järgnenud karistuslöögi lõi aga Sillamäe kaitseliin puhtaks. Mõned minutid hiljem oli kodumeeskonnal šanss eduseisu kasvatada, kuid Deniss Tjapkin saatis healt positsioonilt palli kõrgelt üle lati.

70. minutil oli väravahõngu teisel poolel, kui Post mängis end kaitsjast mööda. Järgnes terav sööt paremalt, kuid vahetusest sekkunud Albert Prosa ei ulatunud napilt pallini. Viimase veerandtunni sai Flora mängida ühemehelises ülekaalus, sest teise kollase kaardi tõttu eemaldati Zahovaiko.

Endine Flora ründaja oli eelnevalt karistusalas vabaks jäämas, viivitas aga löögiga ja tagatipuks sõitis butsad ees Meeritsale sisse. Flora väravavaht sai jalale viga ning lahkus pärast mängu väljakult longates.

Kuigi vahetusest sekkusid veel Rauno Alliku ja Marten Mütt (Posti ja Baranovi asemel), jäid Flora viigiüritused lahjaks. Hiilgav võimalus tuli neljandal üleminutil, mil pall oli Sillamäe karistusalas lahtine, kuid Mütt ei suutnud nahkkera tabada.

Flora lõpetas Premium liiga esimese ringi seega 6 võidu, 1 viigi ja 2 kaotusega. Kokku on tabelis 19 punkti, mida on sama palju kui Nõmme Kaljul, kuid tiitlikaitsjal on esmaspäeval varuks mäng Tammekaga. Hetkel on liidrikohal Levadia 22 punktiga. Juba järgmisel laupäeval on Floral võimalik A. Le Coq Arenal Sillamäelt revanš võtta.