FC Flora kindlustas Narvas koha karikafinaalis – FC Flora -FC Flora

FC Flora kindlustas Narvas koha karikafinaalis

Markus Jürgenson

FC Flora alistas Eesti karikavõistluste poolfinaalis Narvas sealse Transi 3:0 ja kohtub finaalis Nõmme Kaljuga, kes oli 5:1 üle Tartu Tammekast.

Võrreldes reedese 2:0 võidumänguga Tammeka üle oli Flora algkoosseisus viis muudatust. Tervisehädade tõttu jäid mängust eemale Karl Palatu ja Rauno Alliku, puhkust said pingile taandunud Sander Post, Karl-Eerik Luigend ja Andre Frolov.

Nii kandis Narvas kaptenipaela Markus Jürgenson ning oma võimaluse end treenerile näidata said Jean Adou Seka, Albert Prosa, Maksim Gussev, Reio Laabus ja Marten Mütt.

Avapoolajal oli tunda karikamängu pinget ning võimalusi nappis. Kuigi Trans on Premium liigas saanud 8 vooruga vaid ühe viigipunkti, avaldati Florale korralikku vastupanu. Esimese löögi sooritas Prosa alles 14. minutil ja seegi läks mööda.

23. minutil oli hea võimalus skoor avada Irakli Logual, kuid Narva kaitse suutis löögi blokeerida. Viis minutit hiljem kukutas Ivan Lihhatšov karistusalas Jürgensoni, kes ise ka penalti kindlalt realiseeris.

Flora otsustas mängu saatuse kohe teise poolaja alguses, lüües minutilise vahega kaks väravat. Esmalt andis Nikita Baranov paremalt äärelt täpse tsenderduse, mille Albert Prosa kenasti omaks võttis ja Stanislav Pedõk oli taaskord löödud.

Minut hiljem oli kolmandas väravas süüdi Pedõki ja Transi kaitsjate ebakõla – palli näppas vahelt Sander van de Streek, kes selle külmavereliselt võrku saatis.

Narva parim võimalus auväravaks tuli 72. minutil, mil Marko Meerits tegi hiilgava tõrje Ilja Šesterkovi võimaluse järel. Paar minutit hiljem saatis Jürgenson kauglöögi napilt üle lati.

Finaal Nõmme Kaljuga toimub A. Le Coq Arenal 18. mail. Juba eeloleval laupäeval ootab Florat ees uus reis Ida-Virumaale, kui meid võõrustab Premium liiga 9. voorus Sillamäe Kalev.