3:0 edu loovutanud FC Flora alistas Tallinna Kalevi – FC Flora -FC Flora

3:0 edu loovutanud FC Flora alistas Tallinna Kalevi

Kalev 2 Flora 4

FC Flora tõmbas Premium liiga hooaja esimesele poolele joone alla raske 4:2 võiduga Tallinna Kalevi üle. Kahel korral tegi skoori Irakli Logua, ühe tabamuse lisasid Sander Post ja Albert Prosa.

Albaaniast naasnud Flora jaoks oli pärast Euroopa Liigast väljalangemist põhiküsimuseks, kuidas suudetakse end koguda mänguks Kaleviga, keda omakorda vaevavad suured sisemised probleemid kihlveoskandaali ja õhukeseks jäänud koosseisu näol.

Flora tegi võrreldes neljapäevase mänguga FK Kukesi vastu algrivistuses kuus vahetust. Puhkepäeva said Marko Meerits ja Karl Palatu, Reio Laabus oli audis kerge haigestumise tõttu. Väravas alustas tänavu esmakordselt Stanislav Pedõk, vasakkaitses tegi meistriliiga debüüdi 18-aastane Kevin Aloe ning Palatu asemel seisis keskkaitses Nikita Baranov.

Keskväljal nihkus Van de Streek Laabuse kohale Frolovi kõrvale ja nii alustas number 10 peal Jean Adou. Vasakul äärel oli Luigendi asemel Logua ja kesktormajana Prosa asemel tagasi Sander Post.

Mänguks oli paremini valmis Kalev, kes ründas esiti innukalt ning 5. minutil sai Aleksei Savitski nurgalöögi järel palli peaga värava poole suunatud. Logua jäi palli teele ette ning Flora pääses.

Flora esimene võimalus tuli 8. minutil, mil Posti löök maandus otse Daniil Savitski süles. Post oli uuesti aktsioonis kolm minutit hiljem, mil paremalt äärelt tsenderdas osavalt Adou, kuid Kalevi kaitseliin viis meie ründaja tasakaalust välja ja nii oli löök ebatäpne.

Adou oli avapoolajal ehk Flora aktiivseim, tekitades ridamisi ohtlikke olukordi. Alguses olid aafriklase otsused küsitavad, sest mitmel korral lõi ta ise rumalalt peale, kuid mida aeg edasi, seda rohkem ta meeskondlikumalt tegutses. Seevastu keskväljamootor Van de Streek oli täiesti liimist lahti, eksides korduvalt lihtsate söötudega ning Mikadze paremal äärel lasi end mitmel korral üle mängida.

Veel üks leegionäridest Logua omas head šanssi 13. minutil, kui omas Kalevi pallikaotuse järel head võimalust skoori avamiseks, ent pall veeres napilt postist mööda. Kodumeeskond püsis ohtlikuna ning 16. minutil saatis Sisic vasturünnakul palli üle lati.

18. minut tõi avavärava. Adou suutis enne vastase viga lükata palli Allikule, kes selle Postile toimetas. Premium liiga parim väravakütt mängis kalevlaste suluseisulõksu üle ja suunas nahkkera Savitski selja taha.

23. minutil omas Sisic viigivõimalust, kuid otsustaval hetkel oli pallitabamus pea olematu ja nii klaaris Pedõk olukorra probleemideta. 30. minutil tegi Van de Streek oma mängu parima soorituse, saates filigraanse söödu Loguale. Abhaasias sündinud ääreründaja üritas palli tõsta üle Savitski, kes sai siiski vaevu-vaevu näpud vahele ja nii pääses Kalev ehmatusega.

32. minutil pakkus efektse vaatepildi Kalevi uus serblasest ründaja Tripkovic, lõpetades rünnaku käärlöögiga, mis maandus aga otse Pedõki süles. 34. minutil ei suutnud Kalevi mängijad takistada Loguat vasakul äärel, kes oma kiirusega oli klass omaette ning suutis terava nurga alt lüüa kaunilt 2:0.

Pärast kaheväravalist eduseisu Flora mäng rahunes ning aeg tiksus vaheaja suunas. Mõned minutid enne puhkepausi üritas veel kapten Frolov, kuid pall lendas selgelt üle.

Teine poolaeg ei jõudnud õieti alatagi, kui Flora lõi oma kolmanda värava. Kohmakas Whalen kaotas kergelt palli Postile, kes lükkas selle Loguale. Abhaasias sündinud mängumehe vasak jalg oli taas tasemel ning mäng näis tehtud.

Kaugel sellest. Flora lasi jala sirgu ja sai karistada. 51. minutil teenis Kalev kahtlase penalti, kui Baranov takistas karistusalas väga kergelt kukkunud Tripkovici. Maksim Paponov virutas palli 11  meetri joonelt Pedõkile püüdmatult ja seis oli 3:1.

54. minutil magas Flora kaitseliin püstijalu ja lasi kalevlased oma väravast mõne meetri kaugusele, kuniks Risto Kägo toimetas palli meestesummas teistkordselt Pedõki seljataha. Mõni minut hiljem ohkas Flora fännileer kergendatult, sest Sisici löök maandus küljevõrgus.

Teisel poolajal nähtamatuks jäänud Adou sai varsti vigastada ja teda asendas Sappinen. 67. minutil jäi Kalev kümnekesi, kui Loguaga kokku põrkunud Tripkovic teenis oma teise kollase kaardi. Kohe järgmisel rünnakul vabastas Sappineni sööt Frolovi, kes lõi aga healt positsioonilt mööda.

78. minutil oli Frolovil veel üks väravavõimalus, kuid seekord osutus Kalevi päästjaks hea  tõrje teinud Savitski. Kahel korral klaaris Kalevi kaitseliin Posti poolt värava poole saadetud pallid, kusjuures mõlemal korral olid ohu algatajaiks Frolovi nurgalöögid.

85. minutil välkus Kristo Tohveri punane kaart teistkordselt, kui oma teise hoiatuse teenis Baranov ja nii läksid lõpuminutid veelgi tulisemaks. 86. minutil sai Paponov 4-5 meetrilt löögile, kuid Pedõk oli õnneks mees omal kohal.

Lelov tõi kiirelt kaitseliini täiendust, tõmmates Alliku ründest pingile ja andes mõned minutid Jürgensonile. Ometi sai Kalev veel hiilgava viigišansi, kui karistuslöök teeniti 18-19 meetrilt. Kägo otsustas tulistada läbi meestemüüri, mis mõistagi pallilennu summutas. Ja nii nagu enamasti taolistel juhtudel kombeks, karistas Flora oma pääsemise ära ning vahetusmehe Prosa teise lisaminuti värav tegi lõppskooriks 4:2.

Floral on nüüd vaja teha kiired järeldused, sest sellise mänguga pole laupäeval Sillamäel midagi loota. 19. vooru mäng algab Sillamäe Kalevi staadionil 20. juulil kell 17.00. Kolm päeva hiljem kohtutakse sealsamas Sillamäega karikavõistluste 1/32 finaali mängus.

Tänu võidule tõusis Flora tabelis 40 punktiga teiseks ja jääb Nõmme Kaljust maha vaid ühe punktiga. Levadial on 37 silma, kuid varuks kaks edasilükatud mängu.

Premium liiga XVIII vooru mäng

15. juulil kell 19:30 Kalevi Keskstaadion (Staadioni 8, Tallinn)
JK TALLINNA KALEV – TALLINNA FC FLORA  2:4 (0:2)
ametlik protokoll
Väravad: 52. pen. Maksim Paponov, 54. Risto Kägo – 18. Sander Post, 34., 46. Irakly Logua, 90.+2. Albert Prosa
Hoiatused: 41., 66. Stefan Tripkovic, 68. Risto Kägo – 51., 85. Nikita Baranov, 89. Karol Mets
Eemaldamised: 66. Stefan Tripkovic – 85. Nikita Baranov

JK Tallinna Kalev: 89-D. Savitski, 15-M. Sillaste, 23-A. Sillaste, 12-Tšegodajev, 4-A. Savitski, 5-Whalen (71. 11-Kahr), 19-Šišic, 9-Tripkovic, 34-Kägo, 8-Paponov, 28-Stepanjan (71. 14-Edwin Stüf).
Varus: 11-Kahr, 22-Lilleorg, 32-Sepp, 14-Edwin Stüf, 77-Kõiv, 1-Niinepuu.

FC Flora: 1-Pedõk, 4-Aloe, 6-Mets, 27-Mikadze, 22-Baranov, 25-Frolov, 8-van de Streek, 17-Adou (62. 11-Sappinen), 9-Alliku (87. 16-Jürgenson), 31-Post, 18-Logua (71. 99-Prosa).
Varus: 12-Toom, 99-Prosa, 10-Lepistu, 16-Jürgenson, 73-Luigend, 14-Šlein, 11-Sappinen.

Mänguolud: +19, vahelduva pilvisusega ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.