Draama Lillekülas hoidis Flora tiitlilootused vee peal – FC Flora -FC Flora

Draama Lillekülas hoidis Flora tiitlilootused vee peal

rauno-sappinen-vs-infonet-13-09

Premium Liiga XXIX voor Lillekülas viis kokku FC Flora ja FC Infoneti. Täpselt nii raevukas, nagu eeldada võis, see mäng ka lõpuks sai.

Flora alustas mängu ühemõttelise pressinguga ning 18. minutil tuli selle eest palk, kui Rauno Sappinen suurepärase individuaalse soorituse musternäitena keskväljalt trahvikasti purjetas ning end seal mitme vastase kaitsja hanitamise järel ka löögile suutis mängida. Löök oli kindel ja täpne. 1:0.

Peale juhtväravat suudeti veel mõnd aega pressi hoida, kuid üha enam hakkas käike meie kaitseliini hõredamatesse areaalidesse leidma ka Infonet. Nörritav garderoobivärav ei jäänudki tulemata – 41. minutil näitas oskuslikku pallisurmamist Aleksandr Kulinitš, kes söödu rinnaga omaksvõtnuna palli üle kaitsjate mängis ja Mait Toomi selja taha saatis. Poolajapausile mindi 1:1 seisul.

Teisele poolajale tuli Flora selgelt samasuguse häälestatusega nagu esimeselegi ning taas võeti vilest alates mänguohjad enda kätte ja suudeti Infonet ka kiirelt ja fataalselt eksima sundida. Juba 48. minutil tegi Rauno Sappinen skoorilisa, kui Zakaria Beglarišvili pealelöögist tagasipõrkunud pallile esimesena manu sai ja selle kindlalt Matvei Igonenist mööda saatis. 2:1.

Ja siis läks lahti. 56. minutil soleeris taas Infoneti mees Aleksandr Volodin, kes möödunud mängust, mis Lillekülas Flora vastu peeti ja 0:3 kaotati, lahkus punase kaardiga. Ei tahtnud ta selleta tänagi koju minna ning Sakari Tukiaisele tallad ees üliohtlikult sissesõitmise järel oli peakohtunik Grigori Ošomkovi otsus lihtne: Volodini mäng oligi lõppenud.

Infonet pani kõik mängu, sest punktide kaotamine Flora vastu ei mahtunud nende tiitliplaanidesse. Mängu vahetati Sergei Tumasjan ja Esiliiga väravakuningas Eduard Golovljov ning Florale keerati peale selline vurr, et peale vaadates ei olnud aru saada, kes mängis vähemuses ja kes enamuses. Lihtsad eksimused ja söödupraak Flora poolel tõid kaasa ohtralt nurga- ning karistuslööke, mis viimasel 15 mänguminutil rohevalgete poolehoidjate südametervise seisukohast kindlasti head ei olnud.

Ometi suudeti seista ning 2:1 edust kinni hoida. Et FC Levadia võitis täna võõrsil 3:0 Nõmme Kaljut, kerkisid nad tabeliliidriks, tõugates Infoneti teiseks. Flora aga suurendas edumaad Kalju ees neljale punktile – Kaljul ent on endiselt Florast kaks mängu vähem peetud.

XXX voorus kohtub Flora võõrsil Tartu Tammekaga, mäng toimub 16. septembril kell 19:00