Tere tulemast tagasi, Silver Grauberg! – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Tere tulemast tagasi, Silver Grauberg!

Märtsikuus ühines FC Floraga noormängijate kehalise ettevalmistuse treener – Silver Grauberg!

Silver on lõpetanud Tartu Ülikooli füsioteraapia liikumisnõustaja eriala ning töötanud MyFitnessi personaaltreenerina. Jalgpalli juurde jõudis ta juba 7-aastasena, kui tuli Florasse trenni ning mängis klubis kuni U21 meeskonnani välja.

Lisaks on Silver esindanud Eestis U21 ja U23 koondises ning mänginud professionaalsel tasemel jalgpalli nii Soomes kui ka Norras.

Jutustasime Silveriga ja uurisime, et kuidas läheb ta vastu uuele ametikohale ning millised on plaanid tulevikuks. 

Milliste emotsioonidega läksid vastu uuele ametipostile? 

Uuele ametile olen väga ootusärevalt vastu astunud, sest tunnen, et mul on võimalik Flora noortesüsteemile palju anda ning selle käigus veelgi rohkem õppida. Mulle meeldib, et tööpõld on lai ning klubi personal väga toetav. Flora pakub oma noortesüsteemis tingimusi, mis lubab mul kõiki ideid katsetama hakata. 

Mis on Sinu ülesanded ja eesmärgid noormängijate kehalise ettevalmistuse treenerina. 

Minu ülesanne on otseselt osaleda Flora U16, U17 ning U21 meeskondade treeningprotsessis. Nende gruppide juures aitan treeningute ülesehitust ning koormuste jälgimist täpsemaks muuta ja vastavalt vajadusele mängijatega individuaalselt tegeleda.
Lisaks sellele töötan kehalise ettevalmistuse metoodika arendamise kallal, mis tähendab, et üritame Flora noortetöö treeningprotsessi veelgi mitmekülgsemaks ja detailsemaks muuta. Eesmärk on saada võimalikult hea treeningefekt ka kehaliste võimete nurga alt. Kui praegu on Flora noortetöö kvaliteet viimaste aastatega konkureerivatest klubidest selgelt sammu ette teinud, siis minu töö käib selles suunas, et suudaksime astuda veel kaks sammu edasi.

Kuidas on eriolukord Sinu plaane muutnud? 

Tööle asudes rääkisime noortetööjuhi ja spordidirektoriga, et esimesed nädalad saan rahulikult ringi vaadata ning näha kuidas klubi toimib. Eriolukord lõi need plaanid aga segamini ning tuli asuda kohe tööle, et noormängijad saaksid iseseisvaks treenimiseks võimalikult head kavad. Hakkasin koheselt tegema treeningvideoid ning suhtlema treeneritega, et noortele pakkuda parimaid eriolukorra tingimustele vastavaid lahendusi. Sisseelamisperiood jäi sisuliselt vahelt ära, aga näen seda pigem positiivses võtmes, sest sain klubile koheselt kasulik olla ning minu tehtud materjal jõudis kiiresti reaalsesse kasutusse. Nüüd liigume tagasi tavapärase noortetöö suunas ja saan hakata rohkem rõhku panema pikemaajalistele protsessidele. 

Noormängijate kehalise ettevalmistus treener on täiesti uus ametikoht Floras seega, milline on Sinu arvamus sellest, et kui tugeva ja olulise vundamendi laob see tulevastele tippsportlastele? 

Noormängijate kehalise ettevalmistuse treener on ka kogu Eesti jalgpallimaastiku jaoks täiesti uus ametikoht, minu teada ei ole ühelgi klubil sellist inimest. Usun, et koostöös teiste treeneritega suudame Flora noortetöö praegust, väga kõrget taset, veelgi tõsta ning meie noortemeeskonnad hakkavad pakkuma Skandinaavia tippklubidele konkurentsi. Saan olla väga oluliseks toeks noortetreeneritele, sest olen neile justkui kolmas silm, aidates neil treeningprotsessi lihvida just kehaliste võimete arendamise vaatepunktist. Mida detailsemad ning läbimõeldumad on meie treeningud, seda paremaid jalgpallureid suudame me ka oma klubis arendada. 

Milline on Sinu seisukoht hoovispordiga, kas erinevate spordialade harrastamine annab füüsilisi eeliseid nende ees, kes on ainult jalgpallile keskendunud? 

Kehalise ettevalmistuse treenerina toetan väga erinevate spordialade harrastamist, sest mitmekülgne liikumine on noore inimese arengu jaoks äärmiselt oluline. Samuti on näha olnud, et varajane spetsialiseerumine ei ole tippsportlase ega harrastaja arendamisel parim lahendus.
Tuleb mõelda lapse jaoks organiseeritud tegevuste hulga peale. Kui laps peab osalema päevast-päeva erinevates treeningutes, siis jääb vähe ruumi tema enda valitud tegevuste ning aja sisustamise jaoks. Me kurdame, et lapsed ei käi enam iseseisvalt väljas mängimas ja liikumas, samas täidame nende päevaplaani kõikvõimalike trennide ning huviringidega ära, mistõttu neil ei olegi aega, energiat ning oskust oma tegevust juhtida. Näen, et lapsevanem peaks võimalikult noorest peale tutvustama oma võsukesele positiivseid liikumisharjumusi, seejärel pakkuma võimalust käia loetud kordadel nädalas vabalt valitud trennis ning toetama lapse enda valitud sportlike tegevusi. Jätkusuutlikke liikumisharjumusi on raske kujundada, kui laps saab ise vähe valida (iga päev organiseeritud trenn) ning ta läheb sportima vastumeelselt. 

Meie omaltpoolt soovime edu plaanide teoks tegemisel ning tere tulemast tagasi!