Kujundame koos oma linnaruumi – FC Flora -FC Flora

Kogukond-UUDISED

Kujundame koos oma linnaruumi

Tallinn on Eesti pealinn, kus on 8 linnaosa ja siin elab 437 619 inimest. Kui küsida võrukalt või saarlaselt, mis nad meie pealinnast arvavad, siis peetakse meid suurlinnaks, kus kõigil on kuhugi kiire ja autosid on liiga palju. Turistidele kiidetakse meie vanalinna ja meelelahutust. On inimesi, kes ei sooviks siin elada ja neid, kes siit kunagi ära ei koliks. See üldistav kirjeldus sobiks ju iga Eesti linna või küla kohta. Aga hoopis olulisem on mõista, milline on see linn meie jaoks, kes siin elavad. Muidugi soovime, et oleks täidetud põhivajadused ehk oleks tagatud turvalisus ja puhtus. Kas meie linn on roheline, sportlik või musikaalne, on juba meie kõigi enda kujundada.

Kaasav eelarve on sõnapaar, mis kirjeldab paljude linnade ning maakondade eelarvestamist juba mõned aastad. Sellel aastal on ka meil nimetatud eelarve võimalus olemas. 2021. aastaks on Tallinna kaasava eelarve kogusumma 800 000 eurot. 75 protsenti kogusummast jaotatakse linnaosade vahel võrdselt ning 25 protsenti linnaosa elanike arvuga proportsionaalselt. Summa jaguneb linnaosade vahel järgmiselt: Haabersti 96 120 eurot, Kesklinn 103 380 eurot, Kristiine 89 840 eurot, Lasnamäe 128 060 eurot, Mustamäe 104 860 eurot, Nõmme 92 240 eurot, Pirita 83 480 eurot ja Põhja-Tallinn 102 020 eurot.

Katrin Lagerest, FC Flora kogukonnajuht: “Tallinlastele on antud võimalus muuta linnaruum meie nägu. Linnaosad toimivad kogukondadena, inimesed saavad aina enam öelda oma sõna linna arengusse. Olgu see teedeehituse, majade rekonstrueerimise või puude istutamise kohta. Nüüd on meil kõigil võimalik luua üheskoos, midagi täiesti uut. Anda hoogu headele ideedele ja toetada sellega aktiivseid kaaslaseid, kes on valmis enda energiat meie linna panustama. Sellega kujundame meid ümbritseva keskkonna jälle sammuke paremaks ja kodusemaks.”

Tallinna 99 idee asukohta kaardil
Kristiine linnosa hääletusel olevad ideed

Novembris said kõik tallinlased oma ideed kirja panna ning esitada kavandid ekspertkomisjonile hinnata. Kokku laekus 420 ideed, millest 99 saadeti avalikule hääletamisele: Kesklinnas 18, Lasnamäel ja Kristiines kummaski 16, Põhja-Tallinnas 13, Haaberstis 12, Nõmmel 11, Mustamäel 8 ja Pirital 5 ideed. Ideedega saab tutvuda Tallinna kodulehel.

Alates 18. jaanuarist on saanud kõik linlased endale meelepärase idee poolt hääletada ja hääli oodatakse 31. jaanuari südaööni. Kaks päeva enne hääletuse lõppu oli oma hääle andnud 16 147 linlast.

Kaasava eelarve ideede rahvahääletusel saab osaleda vähemalt 14-aastane isik, kelle rahvastikuregistrijärgne elukoht on Tallinn. Hääle saab anda kas internetis või paberkandjal linnaosavalitsustes kohapeal. Hääletamiseks on vaja end eelnevalt tuvastada ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID või EU eID abil.  Iga inimene saab hääletada kuni kahe endale meelepärase idee poolt oma elukohajärgses linnaosas. 

FC Flora Lille asumi perepäeval, kohas kuhu soovitakse rajada terviklik puhkeala

Läbi kaasavate projektide on meil võimalik öelda oma sõna, milliseks kujuneb meid ümbritsev linnaruum ning kuhu suunas me soovime näha selle arengut. Kristiine linnaosas on hääletusel kuusteist põnevat ideed, millest pooled on seotud spordi ja liikumisvõimaluste parendamisega.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe tunnustab elanikke aktiivse osavõtu eest ja rõhutab, et see on suurepärane võimalus vajalike muutusi nii keskkonnas kui ka linlaste heaolu parandamiseks ellu viia. “Iga inimese arvamus on meile oluline ja meil koos õnnestub teha linnaosa paremaks ja ilusamaks.“ julgustab Riibe kõiki linlasi hääletusel osalema. „Kristiine elanike osavõtt on olnud väga aktiivne. Selleks, et laiendada võimalusi oma hääle andmiseks, otsustasime, et lisaks linnaosavalitsuse hoones aadressil Metalli tänav 5 avatud hääletuspunktile, avasime ka teise hääletuspunkti Kristiine tegevuskeskuse päevakeskuses aadressil Sõpruse pst 5, hoovi poolt keskmine uks.“ lisas Riibe.

Tutvuge hääletusel osalevate ideedega ja kujundame üheskoos oma linnaruumi! Hääletusel saab osaleda kuni 31. jaanuari südaööni.