FC Flora meditsiini- ja sporditeaduste osakonna esimene hooaeg – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

FC Flora meditsiini- ja sporditeaduste osakonna esimene hooaeg

Eelmise aasta aprillis loodi FC Flora meditsiini- ja sporditeaduste osakond. Seoses kasvava töömahuga on klubis tööle asunud mitmeid oma ala spetsialiste. Seda kõike ikka selleks, et me saaksime pakkuda oma mängijatele head keskkonda, kus oma jalgpalliunistused ellu viia.

Eelmise aasta kevadel sai osakonna idee reaalsuseks. Osakonnal on seljataga esimene hooaeg ning on õige aeg teha sellest kokkuvõte. Vestlesime osakonna juhi ja Flora füsioterapeudi Kristiina Linnuga.

Millised olid hooaja eesmärgid? Kas need said täidetud?

Meie eesmärkideks eelmisel hooajal oli oma töö muutmine süsteemseks ning töökeskkonna ja spetsialistide arendamine. Minu silmis paranes kindlasti koostöö – Saime kõik koos rohkem ja regulaarsemalt kokku kui varasemalt ning vahetasime kogemusi ja küsisime julgemalt üksteiselt abi.

Mark anders Lepik ja Kristiina Lind. Foto: Brit Maria Tael

Milliseid raskuseid tuli ületada?

Spetsialistide koolitamine oli ja on jätkuvalt üks olulisemaid eesmärke. Eelmisel aastal meil selleks veel eraldi eelarvet polnud ja nii tuli „ei“ öelda mitmetele potentsiaalselt ägedatele võimalustele. See-eest jagasime omavahel huvitavaid materjale ning saime osaleda ka ühel online koolitusel, millest jätkus elevust ja jututeemasid mõneks ajaks. Kõige ägedam oligi see, kui hästi kõik ühiste ettevõtmistega kaasa tulid. Olen väga rahul sellega, et inimesed jagasid oma mõtteid ja proovisid panustada ühtsesse toimimisse.

Uue hooaja eesmärgid?

Uue hooaja eesmärkidest tooksin uuesti välja spetsialistide koolitamise. Samuti tahaksin muuta meie koosolekud sisukamaks ja praktilisemaks.

Lepik oli raskelt vigastatud ja pikalt vigastatud. Kas sellise osakonna teke aitab mängijate taastumist kiirendada?

Lepiku taastusravi juures oli roll paljudel meie osakonna inimestel. Igapäevaselt töötas ta muidugi peamisel esinduse spetsialistidega, ent oma rolli mängisid ka teised. Eraldi võib välja tuua suvise euromängude perioodi, kui Silver Grauberg viis läbi mitmed Lepiku trennid samal ajal, kui meie võistkonnaga välismaal olime. See aitas säilitada järjepidevust ning usun, et tõi mängija jaoks ka mõnusat vaheldust.

Võrdle, millised on Flora meditsiinis erinevused enne osakonna teket ja praegu.

Suures pildis on kõik endine – meil on spetsialistid, kellest igal ühel on oma vastutusala. Ent kindlasti oleme hakanud rohkem üksteise teadmisi ja oskusi kasutama ka nende vastutusalade üleselt. Ühe suurema ettevõtmisena võib välja tuua meeskonnale tehtud hooajaeelsed füsio- ja fitness-testimised. Varasemalt oleme neid teste teinud jooksvalt hooaja ettevalmistuse jooksul või ka hooaja sees, aga eelmisel aastal panustas sellesse terve osakond ja nii saime 4 päevaga peaaegu kõik mängijad testitud. Peagi ootab sama asi ees esindusnaiskonda.

Kas mängijad tunnetavad, et klubi enda meditsiiniline võimekus on suurenenud?

Vot seda peab juba mängijatelt küsima, aga usun, et nad on tähele pannud küll, et alati ei vii nende trenne või protseduure läbi 1-2 kindlat inimest, vaid panustavad ka teised. Mängijate jaoks peaks turvavõrk sedasi laiem olema ja neil ei tohiks tekkida olukorda, kus nad on oma vigastuse või murega üksi.

Kristiina Lind ja Oliver Papp. Foto: Liisi Troska