Karikakaitsja FC Flora sai Sillamäel revanši – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Karikakaitsja FC Flora sai Sillamäel revanši

Sander Van de Streek

FC Flora alistas Sander Van de Streeki 35. minuti väravast Sillamäel sealse Kalevi 1:0 ning pääses Eesti karikavõistlustel 32 hulka.

Tänavune karikaloos pole tippklubisid soosinud – FC Flora ja Sillamäe Kalev kohtusid juba 1/32 finaalis ning järgmises ringis ristavad piigid Nõmme Kalju ja FC Levadia.

Flora jaoks oli tegemist teise reisiga Sillamäele nelja päeva jooksul. Teatavasti saadi laupäeval Ida-Virumaal lüüa 1:2 ning see mäng jäi Marko Lelovile Flora peatreenerina viimaseks.

Peatreeneri kohusetäitja Norbert Hurt tegi algkoosseisus kaks muudatust, kui paremkaitses naasis Guram Mikadze kohale Nikita Baranov ning paremal äärel võttis Rauno Alliku asemel koha sisse Irakli Logua.

Kohtumise algus oli Flora poolt ettevaatlik ning kodumeeskond haaras initsiatiivi. Esimese veerandtunni jooksul oli Kalevil paar poolikut võimalust, kuid korra blokeeris löögi Frolov ja teisel juhul tõrjus palli Meerits. Kodumeeskonnal oli ka kaks nurgalööki, kuid midagi asjalikku sealt ei tulnud.

Flora esimene pealelöök tuli 15. minutil, kuid Logua sooritusest puudus jõud. Kohe järgmisel rünnakul teenis Luigend korneri, ent Frolovi antud pall langes Sillamäe väravavahi saagiks.

18. minutil oli Logua läbimurre juba ohtlikum, järgnes ka löök ent nahkkindamees Starodubtsev oli õigeaegselt vastas. 20. minutil sai nurgalöögi järel palli peaga äsada Palatu ent temagi puude oli ohu tekkimiseks liiga nõrk. 22. minutil üritas Logua välja meelitada penalti, kuid sai selle teo eest Eiko Saarelt hoopis kollase kaardi osaliseks.

Flora hea perioodi järel tõstis Sillamäe uuesti pead. 27. minutil lükkas Meerits üle lati Zahovaiko löögi. Mõned minutid hiljem hüples pall ohtlikult Flora värava ees kuniks Mets ohu likvideeris.

Flora haaras juhtohjad 37. minutil. Vasturünnakul tegutseti täpselt, Baranov andis lõpetuseks hea tsenderduse, mille Van de Streek osavalt peaga Sillamäe väravasse saatis. Hollandlane on seejuures tänavu löönud Sillamäel värava kõigis kolmes mängus.

40. minutil oli lähedal 2:0 edu, kui Streek mängis Logua kastis vabaks ent Venemaa kodakondne püüdis pealelöömise asemel väravavahist mööda mängida ja kaotas seetõttu hoopis palli. Enne vaheajavilet proovis Van de Streek veel kauglöögi täpsust, kuid mänguvahend lendas kaitsja jalast üle otsajoone.

Teise poolaja alguses oli viigihõngu. Meeritsa poolt jäi pall tõrje tulemusena trahvikasti, Zahovaiko lükkas selle mõnelt meetrilt värava suunas, kuid Mets reageeris hiilgava hüppega ja lõi käärlöögiga palli väravajoonelt minema!

55. minutil oli aktiivne Van de Streek jällegi kaugelt pommitamas ja seekord päästis Sillamäe nende väravapost. 58. minutil kombineeris hollandlane ei tea mitmendat korda osavalt Loguaga, kes püüdis palli üle Starodubtsevi tõsta, kuid viimane sai näpud niipalju vahele, et asi lahenes nurgalöögiga.

Flora tõi seejärel värskust juurde, Loguat asendas Prosa ja kümmekond minutit hiljem sekkus Luigendi asemel Gussev. 75. minutil tõrjus Sillamäe puurilukk Gussevi pealöögi.

Viimased kümmekond minutit oli Flora tugeva pressi all. Kodumeeskond üritas iga hinna eest viigiväravat, jättes kaitse auklikuks. 87. minutil sai Flora kergendatult ohata, kui Zahovaiko pealöök lendas napilt üle lati. Minut hiljem lollitas külaliste kaitsjaid Volodin, kuid otsustaval hetkel blokeeris pealelöögi Palatu.

Peagi kõlas lõpuvile, mis tähistas Flora jõudmist 32 hulka. 1/16 finaalis sõidetakse 6. augustil külla Viljandi Tulevikule.