Flora alustas liigahooaega 3:1 võiduga Jõhvi üle – FC Flora -FC Flora

Flora alustas liigahooaega 3:1 võiduga Jõhvi üle

Kevin Aloe

FC Flora alustas Premium liiga hooaega 3:1 võiduga Ahtme Gümnaasiumi kunstmurul liiga uustulnuka Jõhvi Lokomotiivi üle.

Võrreldes Superkarika mänguga oli Flora algkoosseisus neli vahetust. Karol Mets kandis küll nina kaitsvaid sidemeid, kuid vahetas keskkaitses välja Janar Õunapi. Haigestunud Rauno Sappineni ja Karl-Eerik Luigendit asendasid Rauno Alliku ning Brent Lepistu ning Maksim Gussevi asemel oli platsil Irakli Logua.

Flora haaras kohe mänguohjad enda kätte ning domineeris esimesel veerandtunnil täielikult. Avaminutitel teenitud kaks nurgalööki ohtu ei kujutanud. Seejärel leidis Alliku trahvikastis üles Prosa, kelle edenemine aga peatati Jõhvi kaitsjate poolt.

Jõhvi esimene ohtlik moment tuli standardolukorrast 15. minutil, aga õnneks ei saanud ründajad korralikult löögile pead taha. Flora vastus oli kiire – kohe järgmisel vasturünnakul lõi Rauno Alliku Premium liiga 2014. aasta esimese värava – 1:0.

Flora teine värav oli lähedal 19. minutil, kui Rähn noolis Frolovi nurgalööki, kuid ei tabanud palli ning seejärel põrkas mänguvahend Prosa kaudu üle otsajoone. 21. minutil sai Maksim Bazjukin Jõhvi poolelt karistusalas löögile, aga Mait Toomi värav ohus ei olnud.

Jõhvi proovis veel – 25. minutil virutas Dmitri Smirnov karistuslöögi teele 30 meetrilt, aga pall püsis kunstmurul ning Toom püüdis raskusteta.

Seejärel sai Flora taas initsiatiivi enda kätte ning kohati ei saanud Jõhvi pikki perioode üle keskjoonegi. 28. minutil oli Prosa lähedal iluväravale, kuid löök karistusala joone lähistelt vihises poole meetri jagu ristnurgast mööda.

Kuigi Flora domineeris, siis järgmise kümnekonna minuti jooksul ohtlikke momente ei loodud. 37. minutil oli Prosal poolvõimalus, aga jällegi olid Lokomotiivi mehed jaol.

44. minutil oli Floral heast kohast karistuslöök, kuid Logua antud pall põrkas meestesumma vahelt läbi auti. Esimesel üleminutil sai Jõhvi nurgalöögi, kuid seegi pall langes Toomi saagiks.

Teise poolaja alustuseks lõi Alliku peaga mööda pärast Logua head tsenderdust. Prosa tõmmati seejärel 25. meetril maha, aga Frolovi karistuslöök sumbus müüris.

IMG_0158

61. minutil tõi Flora suur surve lõpuks teise värava. Logua tsenderdus tuli trahvikastist tagasi, pall jõudis Kevin Aloe jalale, kes selle eest postist 2:0 seisuks võrku virutas.

Flora vahetas väsinud Logua ja Frolovi asemel väljakule Maksim Gussevi ja Roman Sobtšenko, kellele see oli Premium liiga debüüdiks.

76. minutil tuli Florale halva üllatusena Jõhvi 1:2 värav, kui vasakult äärelt tulnud karistuslöögi suutis peaga väravasse suunata Aleksandr Zahharenkov.

Üheväravaline edu oli mõistagi ohtlik, aga Flora rünnakud jätkusid. Sobtšenko löök blokeeriti ja Lepistu saatis palli mööda. Jõhvi viigiväravale lähedal ei olnud, kuigi Deniss Kulikovil oli heas kohas võimalus, mis lõppes palli lennuga taevasse.

Pinge võttis maha Gussevi poolt 85. minutil teenitud penalti, mille järgmisel minutil realiseeris külmavereliselt Frolovi väljavahetamise järel kaptenipaela saanud Jürgenson.

Flora võitis teenitult 3:1 ning kirjutas tabelisse esimesed kolm punkti. Järgmisel laupäeval kell 16:00 võõrustatakse Sportland Arenal 2. voorus Paide Linnameeskonda, kes andis tormihoiatuse, võites täna tiitlikaitsjat Levadiat 1:0.

Premium liiga avavooru mäng 1. märtsil:

1. märtsil kell 13:00 Ahtme Gümnaasiumi kunstmuru (Altserva 6, Kohtla-Järve)
JÕHVI FC LOKOMOTIV – TALLINNA FC FLORA  1:3 (0:1)
ametlik protokoll
Väravad: 76. Aleksandr Zahharenkov – 16. Rauno Alliku, 61. Kevin Aloe, 87. pen. Markus Jürgenson
Hoiatus: 85. Aleksandr Zahharenkov

FC Lokomotiv: 1-Panfilov, 4-Kurlõtškin, 3-D. Smirnov, 22-Zahharenkov, 25-Nesterenko, 8-Paltsev (86. 24-Gritsjuk), 11-Kulikov, 14-M. Bazjukin, 21-S. Bazjukin (69. 23-Ivanovs), 16-Jõgi, 17-Jakovlev (61. 26-Volkov).
Varus: 26-Volkov, 24-Gritsjuk, 23-Ivanovs, 15-Larin, 13-Hlobõstin, 38-Matrossov, 28-Gussev.

FC Flora: 73-Toom, 4-Aloe, 6-Mets, 29-Rähn, 16-Jürgenson, 10-Lepistu, 25-Frolov (67. 17-Sobtšenko), 7-Beglarišvili, 9-Alliku, 99-Prosa (87. 14-Kase), 8-Logua (63. 20-Gussev).
Varus: 33-Prins, 5-Õunap, 15-Junolainen, 17-Sobtšenko, 19-Riiberg, 14-Kase, 20-Gussev.

Mänguolud: +1, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras.