Eesti U21 koondis lõi Saksamaale värava, aga kaotas suurelt – FC Flora - FC Flora

Koondises- UUDISED

Eesti U21 koondis lõi Saksamaale värava, aga kaotas suurelt

Eesti noormeeste U21 koondis läks täna, 10. septembril koduses EM-i valikmängus vastamisi kolmekordse Euroopa meistri Saksamaa U21 koondisega. Sarnaselt võõrsilmängule löödi vastasele värav, ent Saksamaal õnnestus kummalgi poolajal viiel korral täpne olla.

FC Flora mängijatest kuulusid Eesti U21 noortekoondise põhikoosseisu Kristo Hussar, Andreas Vaher, Nikita Mihhailov ja Danil Kuraksin, vahetusest sekkus Mihhail Kolobov.

Eesti alustas mängu hästi – kuigi sajaprotsendilise võimaluseni jõuda ei õnnestunud, tegutseti palliga esimese 20 minuti vältel enesekindlalt. Selle perioodi vältel tekkisid Saksamaa ohtlikumad momendid standardolukordadest, millega Eesti kaitseliin ja puurisuud kaitsnud Kaur Kivila esiti suurepäraselt toime tulid. Avapoolaja selge murrang saabus 23. minutil, kui Saksamaa koondis teenis 11-meetri karistuslöögi ning Nick Woltemade viis külalismeeskonna 1:0 eduseisu.

Kaotusseisu jäämise järel Eestil liialt võimalusi ei tekkinud, Saksamaa leidis seevastu hea rütmi ning lõi vaheajapausi eel veel neli väravat. 2:0 värava lõi 31. mänguminutil Merlin Röhli tsenderdusest Rocco Reitz, neli minutit hiljem murdis end Eesti kaitsjatest läbi ja saatis palli võrku Karim Adeyemi. 4:0 eduseisu tõi 39. minutil tabloole peaga värava löönud Saksamaa kapten Eric Martel ning viienda värava autor oli 44. minuti olukorras võimsat individuaalset meisterlikkust demonstreerinud Adeyemi.

Teisel poolajal jätkas Saksamaa sealt, kus avapoolaeg lõpetati. 61. mänguminutiks oli kolmekordne U21 vanuseklassi Euroopa meister kaheksaväravalises eduseisus, kui täpsed olid avavärava autor Woltemade, Max Rosenfelder ning kübaratriki vormistanud Adeyemi. 69. mänguminutil avas Kadrioru staadionile saabunud 2672 jalgpallisõbra rõõmuks väravate arve ka Eesti: hea kokkumängu tulemusena leidis Patrik Kristal vastase kaitseliini vahele sööstnud Aleksandr Šapovalovi, kes toimetas palli enesekindlalt värava ristnurka. Paraku õnnestus Saksamaal oma väravate arvet lõpuminutitel veel kahe võrra suurendada, tehes lõppseisuks 10:1.

Noormeeste U21 koondis paneb EM-valiksarjale punkti kodumurul: 10. oktoobril võõrustatakse Iisraeli ja 15. oktoobril Kosovo eakaaslasi. Mõlemad kohtumised toimuvad Kadrioru staadionil ja saavad avavile kell 19:00.

Allikas: Eesti Jalgpalli Liit