AMETLIK: Vladislav Kreida sõlmis aastase lepingu Iiri kõrgliiga klubiga – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

AMETLIK: Vladislav Kreida sõlmis aastase lepingu Iiri kõrgliiga klubiga

23-aastane FC Flora keskpoolkaitsja Vladislav Kreida liitub aastase laenulepingu alusel Iiri kõrgliigaklubi St. Patrick’s Athletic-uga. Iirimaa klubil on võimalus hooaja lõpus omandada mängija õigused jäädavalt.

2016. aastast FC Flora ridadesse kuuluva poolkaitsja esitused on silma paistnud nii koduses Premium liigas kui välismaa klubides. Vladislav Kreida esimene välisleping sõlmiti 2021. aastal Rootsi klubi Helsingborgs IF-ga, kust noormehel on ette näidata 24 mängu ja 1 resultatiivne sööt. Eelmise aasta alguses siirdus poolkaitsja Ukraina tippklubisse NK Veres Rivne, kuid seal oldud ajal Kreidal mänguminuteid koguda ei õnnestunud, sest riigis puhkenud olukorra tõttu tuli tal pärast kaht kuud laenul viibimist taas klubi vahetada. Uueks meeskonnaks sai mängija vastu huvi tundnud Rootsi esiliigaklubi Skövde AIK, kellega vormistati kolmekuune laenuleping. Lepingu lõppedes naases Kreida FC Flora juurde ning alates 2022. aasta septembrist mängis ta kolme kuu jooksul 9 Premium liiga kohtumist, kogus 616 minutit, lõi 1 värava ja andis 1 väravasöödu.

1929. aastal asutatud St. Patrick’s Athletic FC on Iiri kõrgliigaklubi, kes on läbi aegade tulnud kaheksakordseks Iirimaa meistriks ja neljakordseks karikavõitjaks. Eelmisel hooajal saavutas klubi kohalikus liigatabelis neljanda koha, jäädes poodiumikohast viie punkti kaugusele. Märkimisväärse saavutusena on klubil ette näidata rekord selle kohta, et mitte kunagi pole nad Iiri kõrgliigast välja langenud – asutamisaastast alates on St. Patrick’s Athleticul madalaimaks positisiooniks olnud liiga eelviimane koht.

Vladislav Kreida ütleb, et on Iiri klubi tegemistega päris hästi kursis ning ootab huviga, mida klubil ja tuleval hooajal talle pakkuda on. ,,St. Patrick’s Athletic on hea koht, kus end näidata. Minu eesmärgiks on mängida nii palju kui võimalik ja aidata meeskonda,” rääkis ta oma üldistest eesmärkidest uues klubis. Poolkaitsja sõnul on viimased kuud Floras andnud mõistmise, et kodus on hea, aga välismaale mängima minemine pakub rohkem huvi ja väljakutseid.

FC Flora spordidirektor Norbert Hurt: ,,Vladislav Kreidaga sai kokku lepitud, et pärast hooaja lõppu tegutseme edasi välisklubi otsinguga. Meil on hea meel, et St. Patrick’s Athleticu näol oleme leidnud Euroopa sarjas mängiva klubi, kes on tema teenetest huvitatud. Soovime talle edu ja usume, et see on hea koht, kus teha samm oma arengus edasi.”

Soovime Kreidale palju edu uues klubis ning täpset jalga väljakul!

Vladislav Kreida kannab sel hooajal St. Patrick’s Athleticu vormi. Foto: St. Patrick’s Athletic FC