Võitsime teist korda Liivimaa karika – FC Flora -FC Flora

Võitsime teist korda Liivimaa karika

Pühapäeval, 4. veebruaril mängiti seitsmeaastase vaheaja järel taas välja Liivimaa karikas. Eesti ja Läti valitsevate meistrite duellis alistas FC Flora Jurmala Spartaksi 2:0.

Kullasepp Jaak Tammisti poolt taastatud Teise maailmasõja eelne trofee mängiti tänavu välja kuuendat korda. Mulluste Eesti ja Läti meistrite omavahelises mängus alistasime lätlaste Jurmala Spartaksi 2:0 ning jätsime teist korda karika Eestisse. Esimesel neljal korral, aastatel 2003, 2004, 2005 ja 2008 läks karikas Lätti, viimane Liivimaa karikas mängiti välja aga 2011. aastal, kui FC Flora alistas Gert Kamsi ja Sander Posti väravate toel 2:0 Riia Skonto.

Seekordses mängus Jurmala Spartaksi vastu saime kontrolli mängu algusest alates enda kätte. Kuigi alustasime ründavalt ja tekitasime vastaste värava all mitmel korral elevust, oli esimese veerandtunni järel rohkem muret kui rõõmu. Seda aga seetõttu, et kui tosin minutit peale mängu algust sai jala pihta löögi online slot machines Frank Liivak, kes pikka aega vaevaliselt lonkas, siis 15. minutil jäi peale tsenderduse andmist maha lebama Gert Kams. Liivakul õnneks midagi tõsist polnud ning tema sai mängu jätkata, kuid Kams oli sunnitud mängust lahkuma reie lähendajalihasesse löönud valu tõttu. Kamsi asemel jooksis väljakule endiselt meiega treeniv Karl Mööl. Kuigi suutsime mängu täielikult enda kontrolli all hoida, siis avapoolajal  väravaid ei nähtud.

Teisel poolajal jätkasime aktiivset ründamist ning peagi saime ka oma tahtmise. Vahetusest sekkunud Henri Järvelaid tõi mängu palju teravust ning juba 7 minutit peale mängu tulekut realiseeris ta Milleri suurepärase söödu kaitsja rikošetist väravaks! Veerand tundi hiljem oli taas Järvelaid see, kes paremalt äärelt teravust tegi. Tema söödule sai kaitsja küll jala vahele, aga esimesena oli jaol Karl Mööl, kelle söödust värava ees seisnud Liivak 2:0 vormistas. Selle tulemusega mäng ka lõppes, mis tähendas, et Liivimaa karikas kuulub aastal 2018 valitsevale Eesti meistrile FC Florale!

Esindusmeeskond peab oma järgmise hooajaeelse kohtumise juba tuleval laupäeval, kui EJL sisehallis minnakse vastamisi 28-kordse Soome meistri HJK Helsinkiga.