Vladislav Kreida liitub Ukraina kõrgliigaklubiga – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

Vladislav Kreida liitub Ukraina kõrgliigaklubiga

Kreida liitub laenulepingu alusel Ukraina kõrgliigaklubi NK Veres Rivnega. Ukriana klubil on võimalus hooaja lõpus soetada mängija õigused jäädavalt.

Veres Rivne on pika ajalooga klubi, mis loodi juba 1957. Meeskonnal on läbi ajaloo olnud neli nime – Kolhospnyk; Horyn; Avanhard ja Veres. Klubi võitis eelmisel hooajal Ukriana Esiliiga ajaloos teist korda ning tagasid sellega koha kõrgliigas, kus hetkel püsitakse püsimajäämise kursil. Klubi esindusvõistkonnas on hetkel üks välismaallane – Kreidast saab teine.

Vadislav Kreida veetis eelmise hooaja laenul Rootsi Esiliigaklubi Helsingborgi juures laenul ningaitas klubil tõusta uuesti kõrgliigasse. Helsingbori eest sai Kreida kirja 24 kohtumist ning ka ühe väravasöödu. Helsingborgil oli võimalus soetada Kreida mängijaõigused, kuid Rootsi klubi seda ei teinud ning mängija tuli tagasi Eestisse.

FC Flora spordidirektor Norbert Hurt: Vladislav Kreida tegi esimese sammu rahvusvahelisel tasemel, mis osutus korralikuks väljakutseks. Kuigi ta langes põhikoosseisust välja, siis viimasteks mängudeks murdis ta ennast koosseisu tagasi. Taustal tean, et ta hakkas korralikult tööd lisaks tegema, mis viis ta heasse vormi. Selle kogemuse pealt on hea jätkata teed välismaal.”

Soovime Kreidale uues koduklubis palju edu ja mänguminuteid!