Vladislav Kreida liitub Rootsi esiliigaklubiga – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

Vladislav Kreida liitub Rootsi esiliigaklubiga

Eesti koondise tugitala ja Flora mängija Vladislav Kreida liitub laenulepingu alusel Rootsi Esiliigaklubi Skövde AIK-ga. Laenuleping kehtib 30. juunini. 

Pärast 24. veebruaril alanud Venemaa agressiooni Ukraina riigi vastu, peatus Ukraina sport täielikult ning paljud jalgpallurid jäid töötuks päeva pealt – nii ka Vladislav Kreida, kes oli just läinud laenule Ukraina kõrgliigaklubi Veres Rivne juurde. UEFA ja FIFA nägid selles probleemi, kuna paljud jalgpallurid olid üle ning paljud üleminekuaknad Euroopas olid kinni. Nimelt avasid UEFA ja FIFA erandi klubidel palgata ühe kuu jooksul pallureid, kes seda Ukrainas enam sõja tõttu seal mängida ei saa. 

Flora hakkas otsima lahendusi Kreidale. Varasemalt toodi juba Ukrainast ära Joonas Tamm, kuid kuna keskväli on klubil komplekteeritud, hakati otsima Kreidale võimalusi välismaal. Otsimine kujunes raskeks, sest paljudel liigadel on hooaja lõpuni veel paar kuud ning meeskonnad on komplekteeritud ja vabu mängijaid tekkis turule sõja tõttu väga palju juurde, kes otsisid omale võimalusi. Kreida vastu tundis huvi Rootsi Esiliigaklubi Skövde AIK, kes allkirjastas mängijaga juuni lõpuni laenulepingu. 

Kreida tunnistab, et uut klubi oli raske leida: “Oli raske leida uut klubi, sest paljudes kohtades lõpeb hooaeg suvel ja nendel jäi umbes 10 mängu hooaja lõpuni. Lõpusirgel on väga ohtlik võtta meeskonda uus mängija ja teda kasutada tähtsates mängudes, sest mängija ei tea veel, kuidas meeskond mängib. Seal, kus hooaeg alles algfaasis või alles algamas, on enamus meeskonnad komplekteeritud ja nendel ei ole vaja uus mängijaid.”

Skövde AIK on Rootsi jalgpalliklubi, mis eelmisel aastal mängis alles kolmandal liiga astme (meie mõistes Esiliiga B) lõuna tsoonis, kus saavutati teine koht ning selleks aastaks tagati koht Rootsi Esiliigas. Skövde ajalugu on pikk – klubi loodi juba 1912. aastal ning on selle ajaga nähtud igasuguseid aegu. Klubi on mänginud varasemalt juba Rootsi Esiliigas, kuid pärast suurt kokkukukkumist 2000. aastal langes klubi Esiliigast lausa 2003. aastaks viiendasse divisjoni. 

Pärast uuesti ülesehitamist on klubil läinud paremini ning on järk-järgult tõustud tagasi kõrgemale tasemele Rootsi jalgpallipüramiidis. Klubi koosneb peamiselt kohalikest rootslastest, kuid ridade vahelt leiab, lisaks Kreidale, ka mõned välismaalased. 

“See olukord, milles ma praegu olen, on raske leida midagi paremat kui Rootsi Esiliiga. Nagu ma varem ütlesin, on paljudel võistkondadel juba meeskonnad komplekteeritud ja pole vaja uusi mängijaid. Taseme mõttes on parem ikka mängida mingi arv mänge Rootsi Esiliigas kui sama arv mänge Eestis,” ütles Kreida.

FC Flora spordidirektor Norbert Hurt: “Kreida puhul läks kõik plaanipäraselt. Leidsime talle klubi välismaalt. Selge on see, et meil Floras on keskväli korralikult komplekteeritud ja mõistlik oli välismaa suunas tegutseda. Kreidal on oluline nüüd normaalsesse hooaja rütmi sisse saada ja töötada selle nimel, et uues klubis ennast stabiilselt põhikoosseisu mängida.”

Soovime klubi poolt Kreidale palju edu uues väljakutses!