Visa Paide lagunes siiski – FC Flora -FC Flora

Visa Paide lagunes siiski

Zakaria Beglarišvili vs Paide Linnameeskond 22.10.2016 4-0

Premium Liiga 34. voorus sai Lillekülas väravaid näha. Küllasõitnud Paide Linnameeskond, kes alles eelmises voorus tubli tüki Nõmme Kalju kintsust haukas, täna Florale vastu ei saanud ja tunnistas väljakuperemeeste 4:0 paremust.

Flora alustas mängu oodatult näljaselt ja aktiivselt. Paide, kel soov tabeli viies koht Sillamäelt endale hiivata, ei olnud rahvusstaadioni murule siiski nalja tegema tulnud ning ajas sõrad tugevalt vastu, ehitades võimaluste piires kiireid kontraid ning Jüri Jevdokimov ning Ott Ander Valge hoidsid Flora kaitseliini valvsatena.

See, mis tulema pidi, tuli hoolimata sellest, et Mihkel Ainsalu avavärav ekslikult suluseisust lööduks loeti ja sedasi nahka läks. Zakaria Beglarišvili, kes korra varem oli juba kauni kaarlöögiga Paide väravaraame kolistanud, andis 34. minutil eht-zakaliku tõstsöödu Paide kaitseliini taha, kus oli valmis Maksim Gussev, kes palli külaliste väravasse saatis. Vaid kolme minuti möödudes ei jätnud jonni Mihkel Ainsalu, kes Gert Kamsi söödu kenaks väravaks vormistas. Poolajapausile mindi rohevalgete 2:0 edul.

Teist mängupoolt alustas Flora veelgi raevukamalt. Juba 47. minutil andis avavärava autor Gussev ilusa söödu Beglarišvilile, kes palli täpse löögiga halastamatult järvalaste võrku rammis. Ilm Paide rajoonis läks üha pimedamaks.

Flora jätkas mänguohjade pingutamist, kuni Paide raskekahurvägi kerge krigina saatel väljakule veeres – sekkusid Vjatšeslav Zahovaiko ja Taavi Rähn. Teavad kõik vutisõbrad, milliseid vägitegusid esimesena mainitu sel hooajal Eesti vutiväljakutel korda saatnud, teadsid seda ka Flora mängijad. Hetkeks tunduski, et rohevalged muutusid vanameistrite mängusekkumisega veidi kahvatumaks, seda enam, et oma võimalused mängu muuta Zahovaiko ka sai. Õnneks suudeti Paide suurtükk aga kinni toppida ning värav liiga täpsusküti tiitlile pretendeerija jalast jäi täna sündimata.

80. minutil käis korraks pilv läbi siiski ka Flora päikese eest. Kiirrünnakut takistama tõtanud Gert Kams oli sunnitud trahvikasti joonel väravale pürstivat paidelast vea hinnaga takistama ning hoolimata kergendusest, et kohtunik siiski penaltipunkti asemel karistuslööki näitas, tähendas tehtud viga ja tõusnud hoiatuskaart, et Flora kapten jääb järgmise nädala ülitähtsast kohtumisest Sillamäe vastu kõrvale.

88. minutil kukutati alasi aga sinipunaste varvastele lõplikult ja valusalt. Esmalt tegi Rauno Sappinen pika soolo vasakult äärelt, murdis siis otsajoone juurest viiekasti ja virutas palli peale Paide kaitsjate sõlmekeeramist väravasse. Flora võttis kohtumisest kindla 4:0 võidu.

Mängu parimaks valis mänguülekannet tootnud ETV värava löönud, resultatiivse söödu andnud ning läbi mängu üleüldiselt suurepäraste söötudega hiilanud Zakaria Beglarišvili!

Liigatabelis on Flora nüüd 72 punktiga Levadia ees teisel kohal. Mänguvooru avakohtumises Narvas viigi otsa koperdanud FC Infonet jääb vaid kahe punkti kaugusele ning just Flora tänase vastasega lähevad närvilised lasnamäelased koduväljakul järgmisel reedel vastamisi.

Flora viimane kodumäng toimub aga laupäeval 29. oktoobril kell 16:00, ikka A. Le Coq Arenal. Taas jagavad FLora vabatahtlikud esimesele sajale mängulesaabujale teed ja pirukaid ning saab laenutada sooje pleede. Samuti avame viimaseks kodumänguks ka Flora pereala ning Flora klubi- ja hooajakaartide omanikud saavad mängule kaks sõpra tasuta kaasa võtta. Püsi kursis, püsi lainel – info eesootava mängupäeva kohta juba lähipäevadel Flora kanaleis!