Vilniuse Žalgiris võitis Florat 2:1 – FC Flora -FC Flora

Vilniuse Žalgiris võitis Florat 2:1

FC Flora vs Vilniuse Žalgiris 19. veebruaril 2016

19. veebruaril kell 20:00 Jalgpalli Liidu sisehallis peetud sõpruskohtumine kahe Balti riigi meistri, Tallinna FC Flora ning FK Žalgiris Vilniuse vahel pakkus küllaga vaatamisväärset.

Avaviles kõlades haaras võõrustav meeskond FC Flora mänguohjad kindlalt enese kätte, survestades Žalgirise kaitseliini massiivsete rünnakutega kõigist kolmest suunast. Rauno Sappineni, Rauno Alliku ning Maksim Gussevi suurepärane kokkumäng sundis leedulaste väravavahti ühele tõrjele teise järel ning teenitud arvukad nurgalöögid suudeti samuti enamasti ohtlikult lõpuni mängida. Nii jäid avapoolajal Žalgirise saagiks üksikud kontrarünnakud, mis aga sumbusid kindlalt seisvas Flora kaitseliinis ega sundinud Flora väravasuul seisnud Mait Toomi kordagi tõrjetööle. 36. minutil sooritas Sappinen vastase väravale trahvikastist terava nurga alt löögi, mille väravavaht napilt tõrjus, seda aga Maksim Gussevi jalale, kes esimese löögi Leedu kaitsja pihta kõmmutas, kuid tagasipõrkunud palli hästi omaks sai ning suurepärase löögiga florakad 1:0 juhtima viis.

Eduseisus jätkati marulist ründamist, kuni poolaja eelviimasel minutil kasutas Žalgirise särki kandev Bahrudin Atajic ära kodumeeskonna lihtsa kaitseeksimuse ning seisu viigistas.

Teisele poolajale tulid lõunanaabrid juba märksa näljasemalt ning esimestest minutitest sai selgeks, et mängupilt on pöördunud. Flora ei osanud leedulaste peale surutud üha kõrgeneva tempoga toime tulla ning järjest sagedamini leidsid vastaste söödud segamatult tee Flora kaitseliini selja taha. Ka rünnakul oli florakate esimesel poolajal näidatud sära kadunud, pall ei jõudnud ründajateni või ei jäänud nende kätte püsima ning kui Marin Matoš Žalgirise 74. minutil 2:1 ette viis, ei leidunud Flora pagasis enam vahendeid, millega oleks viiki jalule seada suudetud.

Leedu meistrid võtsid kindla teise poolajaga teenitud 2:1 võidu.

19. veebruaril kell 20:00 EJL Sisehallis
FC Flora 1 – 2 FK Žalgiris Vilnius
Väravad: 36. Maksim Gussev – 44. Bahrudin Atajic, 74. Marin Matoš
Hoiatused: 52. Egidius Vaitkunas, 66. Mamadu Mbodj, 82. Marin Matoš, 87. Elivelto Ribeira Dantas

FC Flora koosseis: Mait Toom, Kevin Aloe (61. Markus Jürgenson), Joonas Tamm (46. Nikita Baranov), Madis Vihmann, Gert Kams,  Mihkel Ainsalu (61. Andre Frolov), Jan Kokla (46. German Šlein), Rauno Sappinen (61. Sander Laht), Maksim Gussev (55. Joseph Saliste), Albert Prosa (61. Sakari Tukiainen), Rauno Alliku.
VARUS: Magnus Karofeld, Zakaria Beglarišvili, Hans Joosep Tammerik

FK Žalgiris Vilniuse koosseis: Armantas Vitkauskas, Linas Klimavicius, Mamadu Mboji (69. Marius Zaliukas), Donovan Sujagard, Linas Pilibaitis (69. Elton), Justas Lasickas (77. Simonas Stankevicius), Vytautas Lukša (62. Jorge Chula), Mantas Kuklys, Egidius Vaitkunas, Tautvydas Euošius (46. Marin Matoš), Bahrudin Atajic (62. Elivelto Ribeira Dantas).
VARUS: Saulius Klevinskas, Daniel Romanovskyi, Aldas Korsakas, Dominykas Barauskas