Viis florakat naiste koondise tänases koosseisus – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

Viis florakat naiste koondise tänases koosseisus

Täna, 8. novembril peab Eesti naiste koondis Budapestis aasta viimase maavõistlusmängu Ungari koondisega. Eesti koosseisu kuuluvad ka viis FC Flora naiskonna mängijat. 

Eesti naiste A-koondis lendas nädala algul Ungarisse, et pidada seal aasta viimane maavõistlus FIFA edetabelis 45. positsioonil asuva Ungariga. Neist poolsada kohta tagapool ehk 95. kohal asuv Eesti koondis läheb mängule vastu mitmete põhitegijateta, ent 18 koondise koosseisu nimetatud mängija hulgast leiab ka viis tänavust Eesti meistrit – Siret Räämeti, Katrin Loo, Kethy Õunpuu, Kelly Roseni ning Mari Liis Lillemäe.

Suvel Florast Itaalia tippklubisse Napoli liikunud Lisette Tammik ja Eneli Kutter kahjuks koondisega liituda ei saanud. „Muidugi on kahju, et meil on palju mängijaid puudu, sest taoline kohtumine on oluline nii võistkonna kui ka riigi jaoks. Mängijatele, kes tahavad ennast rahvusvahelisel tasemel tõestada, on sellised võimalused harvad ja seetõttu ka väärtuslikud. Mul on kahju mängijatest, kes on vigastatud või ei saa töökohustuste tõttu osaleda. See on alati keeruline, kui keegi on motiveeritud oma rahvuskoondist esindama, kuid ei saa seda nendel põhjustel teha,” lausus peatreener Jarmo Matikainen jalgpall.ee-le.

„Eelmised mängud Poola ja Luksemburgiga olid meie jaoks kasulikud ja jätkame tööd nende asjade kallal, mida me nendes kohtumistes tegime. Meil on vastasseisuks Ungariga huvitav koosseis – liidriomadustega kogenud mängijad, naiste koondise lävel olevad noormängijad ja lootustandvad noortekoondiste mängijad. Võõrustajad on kindlasti tugevad ja väljakutse meile suur. Lähme eesolevale ülesandele vastu julgelt ja positiivse suhtumisega,” lisas Matikainen.

Mäng Eesti ja Ungari vahel algab täna kell 21:00 Eesti aja järgi Telki Globall Football Park staadionil.