Vihmasest Pärnust suur võit! – FC Flora -FC Flora

Vihmasest Pärnust suur võit!

Oktoobrikuu vihmas ja tuules mängitud kohtumine Pärnu Rannastaadionil lõppes meie suure 6:0 võiduga. Jala said valgeks viis meest – Erik Sorga, Zakaria Beglarishvili, Maksim Gussev, Mattias Männilaan ning Vlasiy Sinyavskiy. Männilaane ja Sinyavskiy jaoks oli tegemist esimese väravaga Premium liigas Flora särgis.

Teisipäeval läksid Pärnu Rannastaadionil vastamisi FC Flora ning Pärnu JK Vaprus, kel oli veel pidamata 20. vooru kohtumine. Ilm meenutas juba tõelist Eesti sügist ja nii mängiti 90 minutit laus vihmasajus ja jaheda tuulega. Meie ülesandeks oli aga kohustuslikud kolm puntki ära võtta, mida ei teinud kergemaks kolme põhimängija kaartide tõttu eemalejäämine – Gert Kams, Märten Kuusk ja Anselmi Nurmela kandsid kaartide tõttu mängukeeldu.

Kaitseliinis olid seega tehtud mõned olulised muudatused – paremkaitses alustas tavapäraselt keskkaitses mängiv Henrik Pürg, keskkaitsepaari moodustasid Madis Vihmann ning viimati 13. juunil Premium liiga mängus algkoosseisu kuulunud Jürgen Lorenz ning vasakul Joseph Saliste. Mäng algas aga tempokalt ning asusime aktiivselt väravat otsima. Ka Pärnu ei vajunud kaitsesse ära, vaid üritas innukalt vastu rünnata. Esimesei avanenud väravavõimalusi me ära ei kasutanud, kuid jõudsime sihile 25. minutil, kui Zakaria Beglarishvili hea löögi karistusala joone lähistelt alla nurka saatis. Järgnenud üheksa minutiga suurendasime eduseisu juba 3:0 peale, kui esmalt oli ilusa vasaku jala löögiga täpne Erik Sorga ning seejärel kombineerisid meisterlikult Markus Poom ja Maksim Gussev, kellest viimane palli väravasse saatis.

Teisel poolajal jätkasime aktiivselt, kuid sarnaselt esimese poolaja algusele kohe võrku sahisema ei suutnud panna. Neljas värav läks taas Sorga nimele, kui Zaka postist tagasi põrganud pealelöögi sai ründaja tühja lükata. Oma võimaluse said vahetusest sekkunud Vlasiy Sinyavskiy, Mattias Männilaan ja Vladislav Kreida. Ründesse värskust toonud Männilaan ja Sinyavskiy said mõlemad ka jala valgeks, lüües vastavalt mängu viienda ja kuuenda värava – mõlema mehe jaoks oli tegemist esimese Premium liigas Flora särgis löödud väravaga. Lõpuvile kõlades seega tablool meile igati rahuldav 6:0 võit ning tabelisse kolm vajalikku punkti.

Peale 33 vooru on tabeliliider jätkuvalt Nõmme Kalju 79 punktiga, neist kahe punkti kaugusele jääme meie 77 punktiga ning meist omakorda kahe punkti kaugusel on FCI Levadia. Premium liigat on jäänud mängida veel kolm vooru. Meid ootab tuleval laupäeval ees hooaja viimane kodumäng FC Kuressaarega, 3. novembril kohtume võõrsil Viljandi Tulevikuga ning hooaeg lõpeb 10. novembril Kadriorus mänguga Levadia vastu.