Levadia lõpetas karikakaitsja FC Flora teekonna – FC Flora -FC Flora

Levadia lõpetas karikakaitsja FC Flora teekonna

Levadia 2 Flora 0

FC Flora masendavat hooaja lõppu kroonis 0:2 allajäämine vanale rivaalile FC Levadiale karikavõistluste 1/8 finaalis, mis jätab suure tõenäosusega Flora 2014. aastal Euroopa liiga mängudest eemale.

Florat tabas valus löök juba soojendusel, kui tänavuse hooaja parimaid mängijaid Irakli Logua vigastas tõsiselt hüppeliigest ning lahkus platsilt kanderaamil. Nii tuli algrivistusse tema asemel Rauno Sappinen.

Põhitegijatest ei saanud Sander Van de Streeki kõrval kaasa teha ka meeskonna kapten Sander Post, keda vaevab seljavigastus. Nii saatis Norbert Hurt kaitseliini keskele Metsa kõrvale Baranovi, äärtel toetasid neid Aloe ja Jürgenson.

Kuna Stanislav Pedõk oli Transi ridades karikamängus juba kaasa teinud, ei saanud ta Florat karikavõistlustel enam osaleda ja nii alustas väravasuul Mait Toom ning esmakordselt Flora esinduse pingil 17-aastane Magnus Karofeld.

Tänavune Eesti meister Levadia alustas üsna uniselt ning Flora haaras mänguohjad enda kätte. Paraku jäädi just otsustaval hetkel rünnakuolukordades hambutuks ning suuri probleeme Levadia kaitsjatel ei tekkinud. 16. minutil oli Flora siiski avaväravale lähedal kui Prosa sai Luigendi heast nurgalöögist palli värava poole suunatud. Kahjuks oli väravajoonel Levadia kaitsja valvel.

Mida aeg edasi, seda rohkem hakkasid pead tõstma ka Levadia rünnakud – endine florakas Jahhimovitš lõi üle ning Rättel kohe järgmisel rünnakul mööda. 36. minutil murdis Luigend vasakult hästi läbi, kuid tema tsenderdus jäi madalaks ning langes Šmiško saagiks.

Avapoolaja lõpus pidi Toom kahel korral oma oskusi näitama, tõrjudes esmalt Subbotini löögi. Seejärel jäi Rimo Hunt liialt vabaks, kuid Toom sai enne vastaste parima väravaküti lööki palli kätte.

Teine poolaeg algas mõlemapoolsete rünnakutega, kuid 56. minutil jäi Flora kaotusseisu. Subbotin sai kastis segamatult palli ning saatis madala löögiga selle Toomist mööda võrku – 0:1.

Peagi asendas Sappineni Gussev, aga kulus veel veerandtund enne kui Flora vastaste väravat korralikult ohustas. Esmalt andis Frolov trahvikasti vasakust äärest karistuslöögi, mille järel teeniti korner. Luigendi sooritus oli päris hea, paraku ei saanud Alliku peaga pallile pihta.

Viimaseks kümnekonnaks minutiks saatis Hurt Alliku asemel platsile Lamin Suma, kuid temalgi ei õnnestunud mängu päästa. Enamat kui Gussevi löök, mille Šmiško kindlalt püüdis, Flora näidata ei suutnud.

Lõpuminutitel oli kaitse juba väga auklik ning masendava Levadia-seeria krooniks lõi Hunt teisel üleminutil 2:0. Flora kaotas seega Levadiale tänavu kõik viis mängu – üldskooriga 2:11.

Floral on veel õhkõrn šanss eurosarja jõuda, kui Levadia tuleb kevadel karikavõitjaks ning finaalikaotaja ei täida UEFA eurolitsentsi nõudeid. Suure tõenäosusega jäädakse aga pärast 1993. aastat esmakordselt euromängudelt kõrvale.

Floral seisab tänavu ees veel üks sõprusmäng, kui 24. novembril minnakse EJL uue sisehalli ametlikus avamängus vastamisi Rootsi suurklubi Stockholmi AIK-ga.