Väravateta viik Albaanias lõpetas FC Flora euroteekonna – FC Flora -FC Flora

Väravateta viik Albaanias lõpetas FC Flora euroteekonna

FK Kukesi FC Flora 0 0

FC Flora jaoks on Tiranas FK Kukesiga tehtud 0:0 viigi järel Euroopa liiga mängud tänavu mängitud, sest vastased pääsesid edasi tänu Tallinnas löödud väravale.

Võrreldes esimese mänguga oli Flora algkoosseisus üks muudatus – Sander Posti asemel alustas ründes Albert Prosa. Väravas jätkas Meerits, kaitseliinis Jürgenson, Mets, Palatu ja Mikadze, keskväljal Frolov, Laabus ja Van de Streek ning äärtel toetasid Prosat Alliku ja Luigend.

Flora alustas paremini, teenides kohe nurgalöögi, mille Van de Streek peaga väravaraamide vahele saatis, kuid kodumeeskonna puurilukk oli valvel. Mida aeg edasi, seda suuremaks kasvas Kukesi rünnakutelaviin, mida toetas kodupubliku võimas poolehoid.

9. minutil osutus Flora päästjaks Meerits, tõrjudes mõnelt meetrilt sooritatud Hoxha löögi. Seejärel jätkus võitlust keskväljal kümmekond minutit, mille järel albaanlased haarasid mänguohjad enda kätte. 21. minutil sai vastaste ohtlikum ründaja Popovic näiliselt ohutust olukorrast löögile ja pall keeras napilt postist mööda.

Paar minutit hiljem kaotas Laabus rünnakul palli, järgnes kiire kontra, mille lõpetuseks oli Kukesi mängija pääsemas Meeritsaga 1-1, kuid meie puurilukk suutis õigeaegselt vastu tulla ja ohu likvideerida. 24. minutil lükkas Meerits üle lati Alikaj karistuslöögi.

Popovicil oli peaga võimalus ka 38. minutil, mil tema pealöök lendas meetrijagu üle lati ning avapoolaja viimasel minutil ei tabanud ta järjekordse kiirünnaku lõpetuseks palli korralikult mõnelt meetrilt.

Kohe teise poolaja alustuseks oli Meerits veelkord mees omal kohal, tõrjudes 47. minutil Alikaj tugeva kauglöögi. Samas hakkas Flora mängupilt paranema, kuid paraku kaotati otsustavas ründefaasis tihtilugu pall. Mängu jooksul teenitud seitsmest nurgalöögist midagi väga ohtlikku luua ei suudetud,.

Mida aeg edasi, seda närvilisemaks õhkkond muutus ning vastased hakkasid kasutama venitamistaktikat. Kui vähegi võimalust oli, visati kergemagi kontakti järel murule pikali. 64. minutil sekkusid mängu Post ja Logua, asendades Laabust ja Prosat.

79. minutil jäi kodumeeskond kümnekesi, kui Posti kerge viga Musolli vastu tõi kaasa vastase ülekeemise, mille järel ta üritas peaga lüüa Frolovi. Kodupubliku tegi see aga vihaseks kui herilasepesa ja nii mõnigi plastikpudel lendas väljakule.

Tempot võtsid veelgi alla Walesi väljakukohtuniku poolt Flora kahjuks vilistatud 3-4 valeauti ja kuigi Flora sai suure surve peale pandud, jäid kindlat võimalused tulemata. Teisel üleminutil sai vahetusmees Adou proovida trahvikasti äärelt, kuid pall läks veidi üle jala ja taevasse. Viis minutit üleaega tiksus täis ja kohtuniku lõpuvile tähendas Kukesile rõõmujoovastust ning Florale eurohooaja kurba lõppu.