Varakult ja valusalt lõppenud eurosarja õppetunnid – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Varakult ja valusalt lõppenud eurosarja õppetunnid

FC Flora saavutas eelmisel hooajal Premium liigas teise koha ning tagas omale koha UEFA Konverentsiliiga 1. eelringis, kus omati 60 klubi seast kõige rohkem koeffitsiendipunkte, mis tagas klubile asetatud võistkonna staatuse.

Asetatud staatus aga ei päästnud eurohooaja krahhist. Loositulemus tõi vastaseks soomlaste SJK, keda esialgu võõrustati A. Le Coq Arenal ja siis nädal hiljem sõideti korduskohtumisele Seinäjoele külla. A. Le Coq Arenal võideti Soome klubi Martin Milleri väravast 1-0 ning saadi tabelisse juurde ka üks koeffitsiendipunkt, mis mängib rolli uuel eurohooajal. Võõrsile mindi 1-0 eduseisus ning juba mängu alguses lõi Flora äärekaitsja Michael Lilander imelise kauglöögiga tabloole 1-0 (kokkuvõttes 2-0). Teisel poolajal suurendas aga Henrik Ojamaa eduseisu 2-0 (3-0) ning vaikselt hakkas tunduma, et Flora mängukorraldajad saavad juba mõelda Norra klubi Lilleströmi võõrustamisega.

Martin Miller 1-0 väravat tähistamas A. Le Coq Arenal. Foto: Janek Eslon

Nii aga ei läinud, sest SJK võistkond teenis teise poolaja keskel penalti, mille nad realiseerisid ja pärast mida hakkas Flora sooritused palliplatsil kokku kukkuma. Muidu vähe kaarte ning eriti vähe punaseid kaarte saavad rohevalged teenisid mängu lõpuks kaks punast kaarti ning kaotasid mängu lisaajal 4-2 (4-3) ja langesid eurosarjast välja. eelmisel aastal Konverentsiliiga alagrupiturniirile jõudnud meeskonna jaoks oli tegemist eurosarja krahhiga.

Mängijate ja treenerite sõnul on võimalik hooaeg päästa ainult ühel viisil – vabandada fännide ees Eesti meistritiitlit tähistava karikaga hooaja lõpus. Kuid mida õppisid nii mängijad kui ka treener sellisest negatiivsest kogemusest?

“Kahjuks ei suutnud me Euroopas pakkuda oma fännidele samasuguseid emotsioone nagu eelmine aasta. Kaotus näitas meile, et sellel tasemel ei ole vigadeks palju ruumi. Kuigi mängisime kahe mängu peale kokku suure enamuse ajast väga hästi, tekitades palju võimalusi ja kaitstes edukalt, maksis 30-minutiline kehv periood meile valusalt kätte. Kõige tähtsam peale kaotust on koduses liigas hästi reageerida ja meeskond on näidanud viimases kahes mängus head keskendumist ja vōitluslikkust, mis on kajastunud ka tulemustes,” ütles Flora ääreründaja ja abikapten Henrik Ojamaa

Henrik Ojamaa peale eurosarjast väljalangemist Flora kaptenipaelaga. Foto: Brit Maria Tael

“Iga kaotus õpetab midagi meeskonna kohta ja olen kindel, et nendest õpib kiiremini kui võitudest. Kuigi olen meeskonnaga olnud kaua aega, siis endiselt õpin mängijate kohta uusi detaile ja sellised mängud toovad need esile. Tagantjärele saame öelda, et teatud mängusituatsioonides on mentaalne ettevalmistus tähtsamgi, kui tehniline või taktikaline ja loodetavasti suudame selliseid olukordi tulevikus ennetada,” lisas peatreener Jürgen Henn.

Hooaja eesmärk on mõlema poolt öeldud nagu ühest suust. “Siht edasiseks hooajaks on selge – tulla meistriks. Tulge meid staadionile toetama selle eesmärgi saavutamiseks!” ütles Ojamaa.

“Järelejäänud mängudeks on eesmärk sama nagu alates hooaja algusest. Võita iga järgmine mäng ja olla lõpuks see meeskond, kes tõstab karika pea kohale,” lisas Henn.

FC Flora peatreener Jürgen Henn. Foto: Janek Eslon