Vapruse üle kohustuslik võit! – FC Flora -FC Flora

Vapruse üle kohustuslik võit!

Laupäeval võtsime esmakordselt sel hooajal A. Le Coq Arenal vastu hetkel tabeli viimasel positsioonil asuva Pärnu JK Vapruse, kelle alistasime kindlalt 3:0.

NOCCO Eesti mängupäeval kohtusime Premium liiga 29. vooru raames Pärnu JK Vaprusega, kellega on meil pidamata ka kolmanda ringi kohtumine. Kaks varasemat mängu sel hooajal olid lõppenud meie 5:0 ja 8:1 võitudega ning kohustuslike võidupunktide järgi läksime ka seekord.

Võtsime küll mängu alguses kontrolli kiiresti enda kätte ning asusime palli liigutama, kuid pärnakate neljane kaitseliin seisis kompaktselt ja esialgu meil liiga ohtlikuks saada ei lastud. Veerandtunni täitudes sai ohtlikult löögile Markus Poom, kelle lähilöögi tõrjus eest postitust aga edukalt meie oma poiss Richard Aland, kes sel hooajal laenulepingu alusel Vapruse väravat kaitseb. Alandit panid proovile veel Alliku ja Zaka, kuid pärnakate värav seisis puutumata. Kui pool tundi sai mängitud, tekkisid ohtlikud momendid ka meie värava all, kui esmalt leidis alates suvest pärnakate mängu vedav Vapruse oma “Zaka” ehk grusiin Gegi Kekua hea sööduga kaitseliini vahelt Tõnis Vihmoja, kelle löögi võttis suurepärase tõrjega ära Mait Toom. Mõned minutid hiljem tuli taas Toomil meid päästa, kui Reno Mark üllatas hea kauglöögiga, mille Toom üle värava nurgalöögiks lükkas. Kui juba tundus, et vapralt võidelnud pärnakad hoiavad poolaja väravateta ära, siis minut enne poolaja lõppu saime luku muugitud – Markus Poomi imeline kauglöök ligi 30 meetri pealt tabas latti ning maast õhku põrganud pallini jõudis esimesena Mark Anders Lepik, kes palli peaga väravasse suunas. Lepikule seega peale vigastuse tõttu vahele jäänud hooaja esimest poolt üheksandas mängus kolme söödu kõrvale kuues värav.

Teine poolaeg kulges üsna sarnases taktis, kui palli valdas selgelt rohkem Flora. Avaväravale tuli lisa 60. minutil, kui parema ääre kaudu kombineerisid Zaka ja Alliku, kellest viimane hea söödu värava ette lükkas, mille Frank Liivak tagumises postis väravaks realiseeris. Kolmandale väravale olid lähedal veel Liivak, vahetusest sekkunud Sinyavskiy ja Nurmela ning avavärava löönud Lepik, kuid lõppskoori vormistas lisaminutitel Beglarishvili. Kindla 3:0 võiduga kirjutasime tabelisse kolm kohustuslikku võidupunkti ning kindlustasime tabelis teise positsiooni.