U21 sai Soomest enesekindlust – FC Flora -FC Flora

U21 sai Soomest enesekindlust

U21 lahkus väljakult võitjatena.

Flora välisreiside nädalat alustas oma esitusega U21, kes sõitis üle lahe külla HJK duubelmeeskonnale. Klubi-04 nime kandev võistkond mängiti 3:1 üle!

Soome jalgpalli kindla lipulaeva HJK järelkasvu võistkond on sarnaselt Flora U21-le komplekteeritud noortest talentidest ning seni on aastaid mängitud Kakkonenis. Enamus mängijate sünniaeg jääb sajandivahetuse perioodi, kuid pea igal hooajal on meeskonda kaasatud ka paar vanemat ja kogenumat mängijat. Näiteks hetkel on Klubi-04 koosseisus selleks meheks meile tuttav Valeri Minkenen, kes meie vastu seekord kaasa ei mänginud.

Mäng toimus Helsingis Sonera staadionil, mis mahutab 10 770 pealtvaatajate ning on igati esinduslik kompleks. Väljaku katteks on tasemel kunstmuru.
Esimesed minutid olid mõlemalt poolt kompivad ja ettevaatlikud, kuid vastastel õnnestus ühes olukorras väga ohtlikult positisioonilt löögile saada – õnneks suutis pealelöögi Romet Ridamäe blokeerida. Esimese veerandtunni täitudes hakkas U21 mängumootor üha paremini töötama. Suudeti vastaseid kõrgelt ja effektiivselt pressida ning palliga leiti enesekindlus. Ilusa mängupildi krooniks tuli ka kaunis avavärav – pärast söödu vahelt lõikamist spurtis Järvelaid kontrarünnakusse ning tulistas kaugelt vastaste väravavahile püüdmatult posti äärde!
Mängu initsiatiiv jäi Florale ning eduseisu duubeldas peatselt Mark Anders Lepik. Pärast Henri Järvelaiu löögi tõrjumist jäi pall vasakule äärele meie valdusesse ning Henri mängiti seekord tsenderdama. Hea söödu realiseeris Lepik peaga ning teenitult võisime taas rõõmustada.

„Esimesel poolajal suutsime päris hästi neid kõrgelt survestada ja saime väga palju palle just üleval kätte,“ kiitis oma hoolealuste esimest poolaega ka peatreener Joel Indermitte.

Teisel poolajal jätkus võrdsete heitlus, kuid vaikselt hakkas mäng soomlaste kätte minema. Vastased said nüüd küll palli rohkem vallata, kuid meie kaitsetöö ei lasknud endiselt neil momente tekitada. Suurepärane pressing tõi hoopis meie kolmanda värava, millega ka mängu otsustasime. Pärast palli võitmist leidis Enno läbisööduga äärel Rasmus Saare, kelle täpsele tsenderdusele taas Lepik esimesena jaol oli – peaga 3:0!
Selline seis ilmselgelt uinutas Flora natuke väsinud jalgu ja vaimu ning koheselt karistati see Klubi-04 poolt ka ära. Kasti joonelt pääses vastane löögile ja auvärav oli tõsiasi. Teise poolaja esituse eest nad seda ka väärisid. Lõpuminutitel sai korra veel näidata tõrjumiskunsti Kristen Lapa, kes soomlaste kauglöögi ülanurgast välja tõi.

„Ma arvan, et mänguseis tingis seda, et psühholoogiliselt natuke vajusime ära. 2:0 ees ja siis tuli veel ka kolmas värav, et see natuke tõmbas meid liiga ettevaatlikuks ning andsime mängu vastastele veidi ära. Samas isegi olukorras, kus me vähe ära vajusime suutsime me võistkonnana piisavalt hästi kaitses mängida, et nende oht likvideerida,“ oli peatreener üldpildis ka teise poolajaga rahul.

„Väga ühtne tegutsemine võistkonna poolt, väga hea emotsioon mängust ning tõesti uhke ja hea meel poiste üle!“