U21 peegelvoorus peegeltulemus – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

U21 peegelvoorus peegeltulemus

Herol Riiberg, FC Flora U21 vs Infonet II, 16. juuli 2016

Esiliiga XIX voorus võõrustas Flora U21 meeskond Infoneti duubelrivistust. Möödunud voorus kohtusid samad vastased Lasnamäe kunstmurustaadionil ning tookord võttis Flora kindla 4:2 võidu, olles sealjuures mängu 4:0 juhtima läinud; kaks väravat lõi tolles mängus Pavel Fedorenko. 

Seekordne kohtumine Lilleküla murul tõotas avavile järel sarnase stsenaariumi kordumist, kui Fedorenko rohevalged juba neljandal minutil ette viis.

“Infonet tuli peale täpselt nii, nagu peale möödunudnädalast mängu eeldasime,” nentis Flora U21 abitreener Ats Sillaste. “See andis meile ruumi ja võimalusi mängida täpselt selleks puhuks välja töötatud plaani järgi.”

Edasine mäng aga kiskus kiiva ning Flora plaanid koos sellega. 17. minutil tekitati penalti, mille Eduard Golovljov küll mööda põrutas, kuid juba neli minutit hiljem tõi sama mees tabloole viiki tähistava 1:1.

Herol Riiberg üritas küll mängu veel Flora radadele juhtida, viies kodusatsi 32. minutil taas ette. Peale poolajapausi aga tegi Infonet seda, mida nad hästi oskavad: lasnamäelased võtsid mängu jõuga oma kätesse ja lahti sellest enam ei lasknud.

Sillaste: “Meil oli küllalt võimalusi eduseisu suurendada, kuid paraku ei õnnestunud tekitatud momente realiseerida. Penaltiteenimisest ja viigiväravast tekkinud ehmatuse elasime üle ja saime mängujoonise uuesti paika ning mängu toimima, kuid Infonet ei murdunud.”

Mäng otsustati külaliste poolt valusalt lühikese aja jooksul. 75. minutil tõi Vadim Šalabai tabloole 2:2; 80. minutil skooris Vladimir Avilov ning vaid kaks minutit hiljem seadis peegelskoori eelmise nädala mõõduvõtust jalule Golovljov oma teise väravaga. 4:2 jäigi mängu lõppskooriks.

Kahe mänguga on nüüd kolm väravat löönud Pavel Fedorenko. Küsimusele, mida poiss sööma on hakanud, naerab Ats Sillaste vastuseks: “Ta on lihtsalt puhanud! Pavel tuli Florasse, kus nõudmised kõrgemad kui need, millega ta harjunud oli ning kõige lihtsamalt öeldes töötas ta lihtsalt üle, peale mida vajas puhkust. Puhata on ta nüüd saanud ning laseme teda tasahaaval mängu tagasi. Täismängu me talle veel peale ei pane, kuid tippvormist ei ole Pavel enam kaugel, seda ka väravad näitavad.”

Üht meest aga tahab abitreener eraldi kiita: U21 debüüdi teinud Vadim Avramenkot. Seni Florat U17 Eliitliigas ning U19 meeskonnas esindanud noormängija tegi täna oma U21 meeskonna esikkohtumises 90 minutit ning teenis ära treenerite tunnustuse. “Vadim tegi väga, väga südika mängu ja tõsise sissejuhatuse oma Esiliiga ajale,” rõhutab Sillaste.

Järgmises kohtumises võõrustatakse Maardu Linnameeskonda, kellega sel hooajal ei ole lihtne olnud. “Ei ole,” nõustub Sillaste. “Eelmises mängus lasime lõpuminutil viigistada, meeskonnas oli palju ülevalt [esindusmeeskonnast] saadetud mängijaid ning platsil toimunud kommunikatsioon ei olnud päris tavapärane. Oleme sellest mängust järeldused teinud, puudused tuvastanud ja ma ei näe põhjust, miks me ei peaks järgmises voorus olema võimelised Maardut taas võitma,” lõpetab U21 abitreener.

Mängu protokoll EJL kodulehel.