U21 lõi Maardule neli. Rauno Annama reportaaž. – FC Flora -FC Flora

U21 lõi Maardule neli. Rauno Annama reportaaž.

Pavel Fedorenko vs Infonet II

Esiliiga XX voor tõi omavahel sel hooajal juba kolmandat korda kokku Flora U21 ja Maardu Linnameeskonna. Selle hooaja teises voorus olid Flora võidunumbriteks koduväljakul 5:2, samas kui Maardus peetud mängus suutis kodumeeskond napsata 1:1 viigi tänu viimase minuti penaltile. Seekord peetud duellis oli Flora taas kindlalt vastastest üle, tulemuseks 4:1. Skoori tegi kahel korral Erik Sorga, jala said veel valgeks Pavel Fedorenko ja Henri Järvelaid. Maardu poolelt oli resultatiivne Rain Aasmäe.

Aktiivsemaks pooleks olnud kodumeeskond ohustas varakult mitmel korral külaliste väravat, kuid väravalukku kiirelt lahti muukida ei suudetud. Florakad tegid mitmel korral kiirustatult otsuseid ja seetõttu läksid võimalused luhta juba eos. Pahameel treeneripingilt oli õigustatud ning ajapikku niivõrd palju enam ei rapsitud. Paar minutit enne pooltunni täitumist elasid maardukad üle ehmatuse, kui Järvelaid vajutas umbes 25-lt meetrilt palli latti. Sekundid hiljem oli mänguvahend juba Herol Riibergil, kes täiesti vabalt ohtliku löögi teele pani, ent Ilja Kassjantšuk oli valvel ning pareeris.

Maardu esimene ohtlikum moment järgneski omade puuriluku tõrje järel, kui teisel pool väljakut Jevgeni Gurtšioglujants pisut väljaspoolt karistusala löögile sai. Ingmar Krister Paplavskis sai viimasel hetkel käe vahele, lükates sellega palli üle otsajoone. 37. minutil asusid väljakuperemehed kohtumist teenitult juhtima. Järvelaid pettis paremal äärel vastaste äärekaitsja kergelt ära ning pani otsajoone juurest tsenderduse teele. Tagumise posti juurest lajatas Sorga palli raamide vahele ning skoor oli avatud.

Kuigi kaks põhimeest Vitali Gussevi ja Maksim Krivošeini näol alustasid sel korral pingilt ning algrivistuses oli seetõttu nende asemel pallivõlurid, kes reeglina ise vahetusest sekkunud, ei saa kehva mängu puhul selle fakti taha pugeda – florakad olid selgelt paremad ning mõned minutid hiljem duubeldati omade eduseis. Kristjan Jürgenson pani paremalt äärelt palli trahvikasti teele ning maardukad jälgisid liikumatult kuidas Fedorenko selle peaga väravasse suunas.

Selline passiivsus oli täiesti lubamatu ning näis, et külalised on juba poolajaks alistumas. 45. minutil suudeti siiski vahe taas minimaalseks teha, kui kaptenipaela kandnud Ilja Zelentsov paremalt söödu andis ning Rain Aasmäe peaga mängukera lati alla lõi. Esimene lisaminut oli täis tiksunud, kui Maardul tekkis hiilgav võimalus tegemaks seisuks 2:2, kuid reaalsuses seda ei juhtunud, kuna realiseerimine oli pehmelt öeldes kehv. Paplavskis tõrjus Nikita Brõlini löögi ent seda kehvapoolselt, kuna pall lendas Aasmäe jalale, kel tuli see lihtsalt tühja lüüa. Poolkaitsja kõmmutas aga mänguvahendi üle värava ning koheselt kõlas ka poolaja lõpuvile. Ohkav poolkaitsja ning kibedaid kommentaare pildunud meeskonnakaaslased liikusid väljaku äärde päikesevarju, kus treeneril Andrei Borissovil oli omadele nii mõndagi valjuhäälselt seletada.

Teisel kolmveerandtunnil alustades poldud küll samavõrd energilised, kuid mängupilti arvestades oli 58. minutil löödud Flora järjekordne värav asjade loogiline jätk. Mairo Miili vasakult äärelt teele pandud tsenderduse järel kõmmutas Sorga esimese puutega palli võrku ning sellega oli mäng sisuliselt tehtud. Maardu ei suutnud end koguda ning kümne minuti pärast vormistati lõppseis. Sorga õigeaegse passi järel pääses Järvelaid üks-ühele, kus mängis end Kassjantšukist mööda ning lükkas mänglevalt palli raamide vahele.

Külalised vastasid sellele teravalt, kuid Klimentii Boldyrevi löök ebaõnnestus ning Paplavskisele ei valmistanud nõrgemapoolseks jäänud üritus probleeme. Tegu polnud esimese korraga, kus maardukad potentsiaalselt ohtliku momendi ise ära käkkisid. Frustratsioon süvenes ja mängu lõpupoole oldi mõnel korral päris robustsed. Lisaks välkus hoiatuskaart pärast seda, kui külaliste keskkaitsja vastu viga ei võetud ning see mõne hetke pärast kohtuniku suunal sõna võtma hakkas. Pigem oli lähemal florakate viies, kui maardukate teine värav: Järvelaid keerutas end kaitsjast kergelt lahti, ent vajutas heast kohast mööda.

Flora tõusis küll tänu võidule hetkel teisele kohale, kuid neist kahe punktiga tahapoole jääval Infonetil on antud vooru kohtumine alles ees. Maardu jätkab viiendal kohal, nende ees olev Levadia suurendas vahet neljale punktile. Sama on vahe ka Tallinna Kaleviga, kes on endiselt maardukate lähim konkurent, kuid kuna nemadki kaotasid antud voorus, ei muutunudtulises iseseisvate klubide heitluses midagi.

Hoiatused: 18. Pavel Fedorenko – 26. Deniss Kovtun, 87. Klimenti Boldõrev
Mänguolud: +19, vahelduv pilvisus ja päikesepaiste; muruväljak väga heas seisukorras