Klubi-UUDISED

U19 noppis väärtusliku võidu

fc-flora-u19-vs-tartu-tammeka-u19

Esiliiga B XXVIII voor viis FC Flora U19 meeskonna neljandat ja viimast korda hooajal Raasikule, kus sealse FC Jokeriga rinda pista tuli.

Liigatabeli eelviimasel kohal püsiv, kuid hooaja teises pooles üha paremat vormi näidanud Flora järelkasvumeeskond sõitis Jokerite juurde võidumõtteid mõlgutades, sest eelnevalt on hooaja jooksul peale avavoorus saadud 0:2 kaotust suudetud Raasiku meeskonnaga võrdselt mängida. Kinnituseks sellele XVIII vooru 1:1 võõrsilviik ning alles möödunud voorus koduväljakul saadud nörritav 0:1 kaotus, mil 54. minuti penaltist taha jäänuna punktid käest anti.

Käesoleva vooru mäng algas lubavalt, kui Rio Rando Kallaste 18. minutil skoori avas ja rohevalged 1:0 ette viis. Üheksa minutit hiljem lubati vastasel aga viigistada, täpne oli Rauno Reiman. Järgnes pool tundi raevukat võitlust, kus kollaseid kaarte langes hulgi mõlema meeskonna kontole ning 74. minutil alustas Kaspar Ait oma tabamusega Flora võidu poole rühkimist. 2:1 juhtroll võetud, saabus neli minutit hiljem mängu otsustanud episood.

78. minutil teenis oma teise kollase ja kokku seega punase kaardi Raasiku mängija Ergo Teino ning florakad kasutasid olukorra ideaalilähedaselt ära. 86. minutil toodi vähemusse jäänud väljakuperemeeste viigipäästmiskatseid terroriseerima kaitsja Oskar Mihkel Kalpus, kes vigaderohkuse tõttu hulgim üleaega saanud mängule 90+5. minutil hoopis ise punkti pani, lüües mängu lõppskoori tähistava 3:1 võiduvärava.

Flora U19 järgmine liigakohtumine leiab aset 15. septembril, kui sõidetakse Tartusse, et astuda vastu Tartu Tammeka U21 meeskonnale. Tartu sinivalged vihastati noorflorakate poolt välja alles hiljuti, kui XXVI voorus Sportland Arenal taaralinlased 0:0 viigiga kuivale jäeti.