U14 noored alistasid liigavõitu sihtivad Viljandi Tuleviku eakaaslased – FC Flora -FC Flora

U14 noored alistasid liigavõitu sihtivad Viljandi Tuleviku eakaaslased

fc-flora-u14

Harjumatult jahedal reede pärastlõunal läksid Nike Arena murul kokku U14 II liiga N/S piirkonna hetke teise ja kolmanda koha klubid, võõrustaja Tallinna FC Flora ja külalised Viljandi JK Tulevikust, kes liigavõitu ja pääsu esiliigasse sihtimas. Küllaltki jõulises mängus jäid seekord peale väljakuperemehed, seisuga 2:1.
Tekst: Iiris Purge

Viimases kolmes mängus on paremini läinud Tulevikul, kes võitnud neist kõik, seevastu Flora vaid ühe. Sama kajastab ka tabel, kus külalistel tervelt 10 punkti rohkem, seega ootas Flora noori tõsine pähkel. Avavile kõlades pani Tulevik pressi peale ning paarkümmend sekundit hiljem sooritati ka esimene pealelöök. Vastased olid kiired, hoidsid kaitset kõrgel ja järgmine löök raami vormistati juba väravaks. Minuteid oli kulunud kõigest kolm ja tabamuse autoriks Mattias Siimann. Peale väravat võtsid viljandlased mängutempo alla, see andis võimaluse ka rohevalgetel üle keskjoone tulla ja oma oskusi näidata. Eriti aktiivne oli vasakäär Hurt-Metsam duo koostöös, kust jõudsid üles enamus rünnakuid, kuid tipus oli raskusi realiseerimisega. Pärast jõulist heitlust seda siiski suudeti, 25. minutiks saavutati viik ning koduvõistond rõõmustas, eesotsas Aleksandr Azartšikuga. Selle tunde pealt oli hea esimene poolaeg ka lõpetada.

Ka teine poolaeg ei alanud vähem vihaselt. Viigiseisu tahtsid mõlemad võistkonnad oma kasuks pöörata. Sagimist jagus mõlemasse kasti. Kord oli pikali üht, siis jälle teist värvi särgis mängija, löödi mööda ning väravahid näitasid taset, kuid poolaja keskel, 50. minutil oli täpne rohesärk Jüri Štšetinin, kes lisas oma meeskonna skoorilehele teise kolli. Mängu lõppu siiski lohisema ei lastud. Mõlemad klubid andsid hagu viimse hetkeni ning mängu ilu sai nautida lõpuvileni.

Pärast kohtumist juhivad viljandlased florakate ees siiski seitsme punktiga, kuid väärt võit jätab Flora noortele võimaluse III koha nimel edasi võidelda. Ees on ootamas sõidud Laagrisse, kohtumaks Nõmme Kaljuga ning reis Raplasse. Viimases voorus võetakse vastu Lõuna-Läänemaa. Kõik tulevased vastased asuvad liigatabelist meist allpool, seega võib uskuda, et võiduvõimalusi on.