Tunnistasime halliturniiril Kalju paremust – FC Flora -FC Flora

Tunnistasime halliturniiril Kalju paremust

Jaanuari viimasel päeval kohtusime traditsioonilise halliturniiri raames kaotuseta püsiva Nõmme Kaljuga. Tasavägises mängus pidime vastasele 1:2 alla vanduma.

Kolmapäevaõhtuses taliturniiri kohtumises läksid vastamisi kaks seni kaotuseta meeskonda. Läksime mängule vastu väga noore algkoosseisuga – pingile jäid näiteks Toom, Vihmann, Dmitrijev ja Gussev, vigastuse või haiguse tõttu mängust eemale aga Zaka, Kams, Ainsalu, Herol, Saliste, Lepik ja Sorga. Niisiis alustasime järgneva koosseisuga: väravas Karofeld, kaitseliinis mängiti Aloe vasakul, Kuusk ja Lukka keskel ning Mööl paremal, keskväljal tegutsesid Šlein ja Poom, vasakul äärel Järvelaid ning paremal Liivak, ründava poolkaitsjana Miller ja tipus Alliku.

Mäng algas väga lahtiselt ning võimalusi jagus mõlemale poolele. Vastaste kogenumad mehed alustasid jõuliselt ning mängu alguses kaotasime mõlemal pool väljakut ehk liialt lihtsalt positsioonivõitlusi. Juba 10. minutil pääseski mullune Levadia kapten ning talvel Kaljuga liitunud Rimo Hunt palliga meie kaitseliini vahelt läbi ning lahendas üks-üks olukorra kindlalt ära. 10 minutit enne avapoolaja lõppu õnnestus meil aga standardolukorrast mäng viigistada, kui hetk varem õhuvõitluses peale haiget saanud Märten Kuusk nurgalöögist antud palli peaga väravasse suunas. Seega vaheajale mindi 1:1 viigiseisul.

Teisel poolajal kulges mäng pisut rahulikumas tempos ning kuigi palju selgeid väravavõimalusi kummalgi polnud. Pool tundi enne normaalaja lõppu suutis aga poolajal vahetusest sekkunud Robert Kirss kastis lahtiseks jäänud palli Karofeldi selja taha saata ning sellele meie enam ei vastanud. Lõpuvile kõlades seega tablool Flora 1 ja Kalju 2. Vahtusest sekkusid teisel poolajal veel Vihmann, Dmitrijev, Sobtšenko, Gussev ning kolm U21 poissi Kask, Pukk ja Seppik.

Peatreener Jürgen Henn tõi samuti välja, et Kalju vastu olid mõningad mängijad puudu, mistõttu said mänguaega need, kes siiani pharaon casino natukene vähem mänginud. “Koosseisu muutmise vajadus andis meile võimaluse paari mängijat uuel positsioonil näha. Arvan, et üldiselt võib mängukvaliteediga täitsa rahule jääda. Samuti on tähtis, et suutsime standardist värava lüüa.”

Teeme mängust omad järeldused ning korrektuurid, et juba pühapäeval EJL sisehallis lõunanaabrite Jurmala Spartaksi vastu Liivimaa karikas endale võita! Tule ja ela omadele kaasa!