Trans röövis meilt üliväärtuslikke punkte – FC Flora -FC Flora

Trans röövis meilt üliväärtuslikke punkte

Laupäeval kohtusime sel hooajal teist ja viimast korda koduväljakul Narva Transiga, kes peale uue türklasest peatreeneri liitumist on väga hea hoo sisse saanud. Seda tõestas ka laupäevane mäng, sest tabeli neljandal real asuva Transiga tuli leppida 2:2 viiki.

G4S mängupäev algas juba kaks tundi enne avavilet, kui staadioni kõrval oli avatud ohutuseteemaline festivaliala. Pered said uudistada tuletõrjeautot, uurida Häirekeskuse töö kohta, mängida jalgpallipiljardid ja palju muud. Lapsed said lasta oma näod juba rohevalgeks võõbata ning vanemad fännikaupa soetada.

Teada oli, et mängust midagi kerget pole oodata, seda enam, et peale uue peatreeneri Cenk Özcani liitumist polnud Trans veel kordagi kaotanud – Tallinna Kalev alistati 1:0, FC Kuressaare 3:0 ning Pärnu Vaprusega mängiti 1:1 viiki. Meie seevastu pole jätkuvalt ühtki kodumängu kaotanud.

Mäng algas pisut uimaselt ning esimese veerandtunni jooksul näis ründavamaks pooleks Narva. Kui mängitud oli tosin minutit, põrkasid Transi värava all õnnetult kokku meie ründaja Mark Anders Lepik ning vastaste väravavaht Artur Kotenko, kui viimane palli puhtaks lööma minnes küünarnukiga Lepikule kuklasse lendas. Peale minutilist kogumist näis, et Lepik saab mängu jätkata. Oma esimese korraliku võimaluseni jõudsime 28. minutil, kui Frank Liivak leidis hea äärevahetusega paremal Rauno Alliku, kes palli rinnaga omaks võttis ning selle teravalt värava ette söötis, kus esimesena sai jala vastu Zakaria Beglarishvili ning pall võrgus oligi! Skoor avatud, ent väljakule istus maha kümmekond minutit tagasi tugeva löögi vastu pead saanud Lepik, kes mängu jätkata ei saanud. Kuna pilt virvendas ja fookust oli raske leida, tuli riskide vältimiseks sunnitus vahetus ära teha ja nii sekkus peale pooltunni täitumist mängu Erik Sorga. Poolaja lõpetuseks tabas Transi mängija Aleksandr Zakarljuka veel latti, ent pausile siiski meie 1:0 juhtimisel.

Teist poolaega alustasime aktiivselt ning otsisime avaväravale lisa, kuid Trans tegutses meeskondlikult ja suutis meie võimalusi edukalt tõrjuda. 51. minutil jõudsid narvalased viigiväravani, kui Plotnikov pikalt soolotas ja konksutas ning seejärel umbes 20 meetrilt palli ilusa kauglöögiga Mait Toomile püüdmatult alla nurka saatis. Vaid loetud minutid hiljem jõudis Trans ohtlikult kontrarünnakusse, kui hea söödumängu tulemusena leidi värava ette avanenud Dmitri Barkov, kes palli kindlalt väravasse suunas ning Transi 2:1 juhtima viis. Kuid juba kaks minutit hiljem oli meil vastus olemas – augustikuu parimaks mängijaks valitud Gert Kams leidis audisisseviskest paremal äärel Rauno Alliku, kes hea sööduga värava ette vabaks jäänud Erik Sorga leidis ning seal piisas jala vastu panemisest – pall kindlalt võrgus ja kaotusseisust välja tuldud. Rohkem väravaid selles mängus ei löödudki ning nii andsime Transile ära kaks üliväärtuslikku punkti.

Kõik on veel aga lahtine, sest juba kolmapäeval algab kodumänguga Paide Linnameeskonna vastu hooaja viimane ring, kus kõik meeskond omavahel korra veel läbi mängivad. Lisaks on Floral pidamata üks varasem kohtumine Pärnu Vaprusega. Narvaga ootab ees veel üks kohtumine, kui 20. oktoobril tuleb külla sõita piirilinna.