Trans ajas sõrad vastu, kuid langes – FC Flora -FC Flora

Trans ajas sõrad vastu, kuid langes

Rauno Sappinen vs Narva Trans 6.augustil 2016

Premium Liiga XXII voorus alistas Flora koduväljakul Tallinnasse sõitnud JK Narva Transi 4:1.

Hoolimata näiliselt kindlast lõppskoorist tuli Floral tublisti pingutada, et idavirulased ohutus kauguses hoida, sest läbi mängu isukat ja aktiivset survet teinud Trans ohustas Flora väravat mitmel korral, teenides isegi penalti, mille Mait Toom küll kindlalt tõrjus.

Skoor avati kümne mänguminuti möödudes, kui Gert Kams söötis Zakaria Beglarishvili poolt ette antud palli värava alla, kus oli valvel Rauno Sappinen. Transi kaitsjast põrke võtnud pallil oli Sappinen kindlalt jaol ja lõpetas rünnaku külmavereliselt ning resultatiivselt.

Kams mängis vaid mõni minut hiljem taas Beglarishviliga kokku ning pääses soodsalt positsioonilt lööma, kuid peapall põrkas latti ja sealt üle otsajoone.

Poolajale mindigi Flora minimaalses eduseisus, kuid teisele poolajale tulnud rohevalged alustasid otsustavamalt ning juba kolme minuti kuludes teisest mängupoolest oli taas aktsioonis Sappinen, kelle löögi tõrjus Transi värske väravavaht Arnold Kreger täpselt trahvikastis luuranud Sakari Tukiaineni jalale. Soomlane ei eksinud ning skooris juba kolmandas mängus järjest. 2:0.

Trans ei olnud aga kaugeltki alla andnud. 55. minutil teeniti trahvikastis penalti, mille löögipunktile asunud Roman Nesterovski aga realiseerimata jättis, sest Mait Toomi suurepärane tõrjetöö seda ei lubanud. Paarikümne minuti möödudes sai Nesterovski oma tahtmise aga siiski, kui trahvikastis narvalaste nurgalöögi järel puhkenud segaduses Mait Toom esialgu taas suurepärase tõrjega värava puhta hoidis, kuid Maksim Gussevi puhastuslöök tabas Nesterovskit, kellest pall ikkagi Flora võrgus maandus. 2:1.

Gussev aga heastas teisel pool väljakut juhtunu, sest 81. minutil viis ta ilusa läbimurde järel sooritatud kauni otse-ristnurka-kauglöögiga Flora 3:1 ette. Päris viimane sõna kogu mängus aga jäi vahetusest sekkunud Herol Riibergile, kes 90+1. minutil Transi kollkiipri Kregeri koleda prohmaka tänuga omaks võttis ja väravaks realiseeris. Esimene mäng sel hooajal ja värav kirjas! 4:1 tähistas ka kohe kõlanud lõpuvilega Flora võidunumbreid selles mängus.

Oma liigadebüüdi tegi 59. minutil Markus Jürgensoni asemel mängu sekkunud 17-aastane Henri Järvelaid, kes oma esindusmeeskonnadebüüdil karikamängus Tartu JK Welco vastu ka kohe jala valgeks sai ning suurvõitu lisaks kahe väravasööduga panustas.

Flora järgmine kohtumine leiab aset taas koduväljakul. 12. augustil sõidab pealinna suvepealinna esindus: võõrustame Pärnu Linnameeskonda. Mäng algab A. Le Coq Arenal kell 19. Mängupäeva toob teieni Tele2 ning taas küpsetame staadionil koos Telliskivi 15 kokkadega maitsvat liha, mille 250 kiiremale pealtvaatajale laiali jagame! Ole kohal!