Täringujalgpalli meistrivõistlustelt Florale kaksikvõit! – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

Täringujalgpalli meistrivõistlustelt Florale kaksikvõit!

Tänavune esikolmik: Brandon Paimal, Monica Rand ja Kaupo Õismaa

Teisipäeval peeti EJL pressikeskuses järjekorras 11. Eesti täringujalgpalli meistrivõistlused. Esimese naisena võitis meistritiitli meie pikaaegne vabatahtlike koordinaator Monica Rand! 

“Täringujalgpall on hasartne mäng, mis haarab kaasa ka need, kes ise jalgpallisõbrad polegi. Sageli on seltskonna kõige tulisemad mängijad naised!” Nii kirjeldab mängu täringujalgpalli koduleht ja nii irooniline kui see ka pole, osutuski eile peetud Eesti meistrivõistlustel kui mitte kõige tulisemaks, siis vähemalt alistamatuks mängijaks FC Flora vabatahtlike vägesid juhatav Tartu abilinnapea Monica Rand, kes krooniti 40 osaleja konkurentsis ajaloo esimeseks täringujalgpalli Eesti meistriks.

Finaalis läksid omavahel vastamisi kaks florakat – Monica ning Flora fännklubi Viies Sektor koordinaator Brandon Paimal. Finaali asus Monica juhtima, kuid avapoolaja lõpus suutis Brandon viigistada. Kiire värav teise poolaja alguses viis aga taas Monica ette ning sellest seisust Brandon enam välja ei tulnud, mis tähendas 2:1 võiduga Monica triumfi. Kolmanda koha mängus alistas Kaupo Õismaa parima Premium liiga mängijana neljanda koha saavutanud Karl Mööli.

Teel finaali oli Monica alistanud Kaido Kaspar Õismaa 5:1, Jaan Jalase 6:4, Mati Kesavälja 3:2, Henri Anieri 4:1 ning Kaupo Õismaa 5:2, vaid ühes alagrupimängus jäi Monica võiduta, kui leppis põnevuslahingus 3:3 viiki Paide Linnameeskonna mängija Sören Kaldmaga.

“Jube äge tunne on!” olid värske meistri esimesed sõnad. “Viimasest mängust on tegelikult möödas ligi kaks aastat. Võtsin osa 2015. aasta meistrikatest, kuid viimased kaks aastat on vahele jäänud. Ma arvan, et täna tõigi mulle edu suur soov teha ajalugu ja olla esimene naissoost täringujalgpalli meister,” lausus Monica. Enne tänast asus 2015. aastal kaheksandikfinaali pidama jäänud Monica üldises edetabelis alles 54. kohal.

Meie esindusmeeskonna mängijatest osalesid võistlustel Markus Poom ja Frank Liivak, kes kumbki küll võiduta ei jäänud, ent seekord alagrupist edasi ei pääsenud. Kokku osales Floraga seotud inimesi täringujalgpalli meistrivõistlustel lausa 18.

Täringujalgpalli leiutas aastal 1985 Indrek Schwede. Impulsiks oli Monopoli mäng, mis kestis pikki tunde ja mis muutus mingist hetkest igavaks, sest sisuliselt oli võitja juba selge. 1995. aastal valmis Täringujalgpalli esimene tööstuslikult tehtud variant, kus oli õigupoolest kaks erinevat mängu (teise mõtles Indrek Schwede välja tootja soovitusel, et anda mängule rohkem lisaväärtust – kaks mängu ühe hinna eest). 1998. aastal valmis Täringujalgpalli teine tööstuslikult tehtud variant uue kujundusega valmis aga juba koostöös FC Floraga. Kolmas ja viimane variant valmis 2006. aasta mais. Ajaloo esimesed täringujalgpalli meistrivõistlused peeti aastal 2008.

Meistrivõistlustel osalenud florakate ühispilt. Autor: Lembit Peegel