TÄNA: kas meeskond kindlustab koha poolfinaalis? – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

TÄNA: kas meeskond kindlustab koha poolfinaalis?

Tipneri karikavõistlustel peetakse täna kaks viimast veerandfinaali. Kui Narva Transist ja FC Elvast said eile kaks esimest poolfinaali pääsejat, siis Flora heitleb oma koha eest täna Tartus.

Karikaloos tõi Florale veerandfinaali vastaseks tuttava kaaslase Premium liigast ehk Tartu JK Tammeka. Mõlemad meeskonnad alustasid Premium liiga hooaega möödunud nädalal võidukalt, kui meie alistasime TJK Legioni 3:1 ja tartlased Viljandi Tuleviku 2:1.

Karikateekond algas meie jaoks 1/32-finaalidest, kus võõrustasime Eesti rahvusstaadionil Rahvaliiga võistkonda Kohtla-Nõmmet, liikudes järgmisesse ringi 12:0 võiduga. Järgmised kaks ringi ehk nii 1/16 kui 1/8-finaalis tuli meil vastamisi astuda Premium liiga võistkondadega. Esmalt alistasime kindlalt 7:0 Maardu Linnameeskonna ning seejärel saime võõrsil raske 3:1 võidu Paide Linnameeskonna üle.

Tammeka on veerandfinaali jõudmiseks pidanud alistama neli vastast – 8:1 FCI Tallinn, 3:1 Nõmme United, 1:0 TJK Legion II ja 1:0 Viljandi Tulevik.

Omavahel on Flora ja Tammeka kohtunud kokku 62 korral, neist 52 on lõppenud meie võiduga, seitse korda on viiki lepitud ning kolm korda tulnud tartlaste paremust tunnistada. Mäletatavasti tuli möödunud kuldse hooaja neljast kaotusest üks vastu võtta just Tammekalt, kui peale euroteekonda raputati meid A. Le Coq Arenal 0:1 kaotusega. Muideks eeltöö Tammekale võidu toonud väravale sepistas tänaseks Flora särki kandev Markus Soomets.

Karikavõistlustel on varem kokku satutud vaid kahel korral, seda mõlemal juhul poolfinaalis. Kui 2010. aastal alistasime Tammeka A. Le Coq Arenal Alo Dupikovi, Oliver Konsa, Teet Allase ja Rauno Alliku väravates 4:1, siis 2016. aastal Markus Jürgensoni ja Maksim Gussevi väravate toel 2:0. Toona 20-aastasele Rauno Allikule oli see 2010. aasta karikamängu värav esimeseks väravaks Flora särgis. Kas täna, pea kümme aastat hiljem õnnestub Allikul taas skoori teha, näeme juba täna õhtul.

Teises tänases veerandfinaalis selgitavad neljanda poolfinalisti Esiliiga B-s mängiv Võru FC Helios ja Premium liiga meeskond JK Tallinna Kalev.

Avaviled tänastele mängudele kõlavad kell 19:00. Flora mäng on otsepildis jälgitav Soccernet.ee leheküljel!