TÄNA! Euroopa Liigas vastaseks NK Domžale! – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

TÄNA! Euroopa Liigas vastaseks NK Domžale!

UEFA Euroopa Liiga 1. kvalifikatsiooni ringi vastaseks loositi meile sellel aastal põnev vastane Sloveeniast – eelmise aasta karikavõitja NK Domžale! Meie aja järgi 21:30 avavile saav kohtumine on meile tõeliseks tuleprooviks, kuid meeskond on ülesandeks valmis!

Enne loosimist võis meie peatreeneri suust kuulda, et ta tahaks vältida Sloveenia ja Kasahstani klubisid. Päris ideaalselt küll ei läinud, kuid arvestades võimalusi, oli kindlasti ka kehvemaid valikuid.

NK Domžale näol on tegemist ühe vanema klubiga Sloveenias, mis asutati 1921. aastal.. Nende koduväljak Domžale Sports Park on pika ajalooga staadion, mis nägi ilmavalgust 1948. aastal ja mida on mitmeid kordi renoveeritud, kuid kannab endas klubi tõelisi mälestusi.

Pika ajalooga klubi kuldsed ajad said alguse uuel aastatuhandel. 2002. aastal asus peatreeneriks Slaviša Stojanovic, kes suutis meeskonna Sloveenia kõrgliigasse tüürida. Pärast seda pole klubi enam kordagi madalamale langenud.

Esimesel aastal saavutati igati kiiduväärt 8. koht, mis järgmisel 2004-05 hooajal juba hõbemedalite vastu vahetati. Pärast kahte hooaega teisel tabelireal, suudeti Sloveenia meistritiitel 2006-07 endale haarata! Selle perioodi hiilguse võtab kokku seik, et suudeti kohe ka oma tiitlit kaitsta! Pärast seda on liigas esinetud igati konkurentsivõimeliselt ning kolmel korral on tuldud ka kõige kahvatumale medalile, kuid tiitliheitlusesse päris sekkuda pole suudetud.

NK Domžale esimene Euroopa kogemus pärineb aastast 2005-06 kui UEFA Cup turniiril kahest kvalifikatsiooniringist läbi pääseti ning esimeses ringis alles VfB Stuttgartile alla vannuti.

2007-2008 suudeti Meistrite Liiga kvalifikatsioonis samuti esimesest ringist edasi minna kui maha murti Albaania klubi Tirana. Järgmisel hooajal suudeti sama korrata., kuid huvitaval kombel oli takistuseks teel Dinamo Zagreb.

Euroopa Liiga nime all läks sloveenidel mõned korrad aega, et edu saavutada. Esimesel kolmel üritusel tunnistati alati esimese vastase paremust ja edasi ei pääsetud. Läbimurre saabus eelmisel aastal kui esimeses kvalifikatsiooniringis alistati rumeenlaste Lusitanos. Teises ringis mängiti üle ka Artur Kotenko toonane tööandja Soligorski Sahtjor. Kolmandas ringis tuli vastu inglaste West Ham, kellele korralikud lahingud anti. Avakohtumine suudeti kodus 2:1 võita, kuid võõrsil võttis suurklubi oma ja 3:0 võiduga pääsesid britid edasi.

Kokku on UEFA klubide tugevuselt teises sarjas mängitud 22 mängu ja saldo on igati korralik – 10 võitu, 4 viiki ja 8 kaotust.

Kuidas suudame meie seda saldot mõjutada näeme juba täna õhtul!