Võimalusi raisanud Flora leppis Tammeka vastu viigiga – FC Flora -FC Flora

Võimalusi raisanud Flora leppis Tammeka vastu viigiga

Sander Van de Streek

FC Flora loovutas Premium Liiga 20. voorus kodusel A. Le Coq Arenal kahel korral eduseisu Tartu Tammeka vastu ning leppis suure pettumusena 2:2 viigiga.

Koduses liigas oli Flora senine saldo oma peaareenil 5 mängust 5 võitu väravate vahega 13:0. Võrreldes teisipäevase karikamängu võiduga Sillamäe üle tegi Norbert Hurt algkoosseisus mitmeid muudatusi. Väravas alustas Meeritsa asemel Pedõk. Kaitseliinis oli Palatu mängukeelu all ja nii nihkus Baranov keskkaitsesse Metsa kõrvale. Jürgenson mängis vasaku ääre asemel paremal ja vasakkaitses alustas noor Aloe.

Van de Streeki ja Laabuse kõrval tegi oma Premium liiga debüüdi (algrivistuse mõistes) Lepistu ja kapten Frolov taandus pingile. Edurivis asendas Loguat Prosa, jätkasid nagu teisipäevalgi Luigend ja Post.

Enne mängu andis Van de Streek üle FC Flora särgi oma isale Antonile, kes tähistas oma 50. juubelit. Poeg Sander oli väravale lähedal juba 3. minutil, kui Posti eeltöö järel tõrjus Karli Kütt hollandlase tugeva löögi üle lati.

Tammeka esimene rünnak lõppes löögiga 14. minutil ent Siim Sillaotsa sooritus erilist ohtu ei kujutanud. Paar minutit hiljem tsenderdas Jürgenson, Post sai küll jala vahele, kuid pallitabamine ei olnud parimate killast.

Flora avas skoori 18. minutil. Paremalt äärelt tulnud tsenderduse järel võitis Post taas õhuvõitluse, palli sai omaks Luigend, kes keerutas terava nurga alt madalalt Kütist mööda 1:0.

22. minutil oli Kütt taas tartlaste päästjaks, tõrjudes jalgadega korneriks Prosa lähilöögi. Paremal äärel tegi hea eeltöö Jürgenson. Seejärel mäng veidi rahunes, kuniks 36. minutil mängis Prosa löögile Posti, kelle peast lendas pall veidi üle lati. Tammeka esimene võimalus tõi kohe värava. Nurgalöögist saatis Lorenz palli peaga posti, sealt põrkas see õnnetult värava ette, kus esimesena jaol oli Siim Tenno.

Floral oli veel minut enne vaheajavilet hea karistuslöögikoht 18 meetrilt, kuid Luigendi pealelöök maandus külaliste müüris.

Flora surve jätkus teise poolaja alguses. Van de Streeki sööt vabastas 52. minutil Luigendi, kuid lööginurk jäi veidi teravaks ja Kütt oli taas mees omal kohal. Paar minutit hiljem andis Lepistu suurepärase söödu Streekile, kes lõi lähedalt, teravalt, aga jälle üle…

Peagi sekkusid Luigendi ja Laabuse asemel Logua ja Frolov ja kiirust tuli veelgi juurde. 60. minutil andis Logua kõrge kaarpalli kasti, Post oli peaga jaol, aga löök läks mööda. Minut hiljem oli Logua uuesti aktsioonis, seekord oli tsenderdus terav ning Lorenz suunas palli õnnetult oma väravavõrku – 2:1 Florale!

Kaotusseisu jäänuna oli Tammeka sunnitud riske võtma. 78. minutil sai külaliste päästjaks tõusnud Tenno liialt vabalt löögile, pall muutis veel Van de Streeki tabades suunda ning maandus õnnetult Pedõki seljataga.

84. minutil tuli Flora jaoks hea šanss võidupunktid koju jätta, kui Frolov keerutas kastis täpse palli Posti peale, kuid Premium liiga parima väravaküti sihik oli reedel kahjuks paigast ära. Pall keris taaskord end üle lati.

Flora küll üritas, kuid Tammeka kaitse seisis kindlalt ning enamat Van de Streeki ja Logua möödalöökidest Flora enam pakkuda ei suutnud.

Kaotatud punktid tegid meie tabeliseisu veelgi raskemaks. 41 punkti 20 mängust annab küll teise koha, kuid 4 punkti enam teeninud Nõmme Kaljul on laupäeval võimalik tõusta 47 silma peale. Levadial on 40 punkti, aga Florast tervelt kolm mängu vähem peetud ehk potentsiaal nihutada punktisaak 49-le. FC Flora on uuesti võistlustules nädala pärast, mil 2. augustil kohtutakse Salme staadionil FC Kuressaarega.