Tallinna derbist hooaja esimene kaotus – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Tallinna derbist hooaja esimene kaotus

Aasta teine Tallinna derbi meelitas ilusal kevadõhtul A. Le Coq Arenale meeldivalt palju pealtvaatajaid, kes kõik ootasid derbile omast põnevuslahingut. Seekord tõmbas pikema kõrre FCI Levadia, võttes 3:1 võidu.

Kohtumise alguses saime palli kenasti liikuma ning esiti tundus, et mängutempot kontrollime meie. Ometi muutusime pisut liiga ettevaatlikuks ning sisse hakkasid lipsama lohakusvead – valesöödud, palliga mehe surve alla mängimine ja muud tehnilist praaki. Levadia asus aktiivselt survet avaldama ning mitmetes kahevõitlustes suutis oma agressiivsuse peale suruda. 26. minutil lõid häirekellad kõlama, kui vasakul äärel teenitud karistuslöögist suunas Morelli antud palli jõuga väravasse Jevgeni Ossipov.

Kümmekond minutit hiljem oli Levadia lähedal eduseisu duubeldamisele, kui Richard Aland päästis meid imetõrjega. Morelli tsenderdusel oli esimesena jaok taas Ossipov, kelle edasi suunatud palli suunas väravapoole Markus Jürgenson, ent Alandi supersirutus suunas palli posti ning sealt edasi juba Alandi käte vahele, hoides ära teise värava.  Viis minutit enne esimese poolaja lõppu pääsesime vasturünnakule, kui esmalt suunas Vlasiy Sinyavskiy peaga palli Sorga suunas, kes jätkas kannaga palli Vassiljevile jooksu peale. Kostja kiirus palliga oli Levadia kaitsjatele liiast ning suurepärane madal löök ette posti jäi Lepmetsale püüdmatuks, nii õnnestus mänguseis poolajapausiks viigistada.

Teine poolaeg algas võitluslikult ning duellid muutusid agressiivseks – kord sai haiget Vassiljev, kord Gando, kuid midagi tõsisemat õnneks ei olnud. Kui teist poolaega sai mängitud kümme minutit, viis Morelli Levadia 2:1 juhtima. Gando pääses paremalt äärelt läbi ning tema antud tsenderdus leidis taha posti üksinda unustatud Morelli, kel realiseerimisega probleeme polnud. Vahetusest sekkusid mängu Frank Liivak, Markus Poom ja Mihkel Ainsalu, kellest viimane vahetas välja peahaava saanud Martin Milleri. Üritasime kõvasti, ent vigu tuli liiga palju sisse ning kogenud Levadia mängijad suutsid need edukalt ära kasutada. 88. minutil vormistas lõppskooriks 3:1 Gando, kui hüppega pealöögist suunas ta väravasse Pavel Marini antud tsenderduse.

Peatreener Jürgen Henn tunnistas peale mängu Soccernet.ee-le antud intervjuus, et seekord pääses maksvusele Levadia kogemus, mis ületas Flora nooruse. “2:1 värav teise poolaja alguses oli täpselt see, millest riietusruumis rääkisime, et milleks tuleb valmis olla ja kuidas eksida ei tohi. Aga kõikides nendes kohtades me eksisime. Ei oska öelda, miks täpselt, aga tagant ülesehituse faasis tegime väga palju rumalaid otsuseid. Kas mängisime palli surve alla või ei leidnud vaba mängijat. Ja tegime tehnilist praaki kah,” lausus Henn.

Noorusest tulenevaid lihtsaid vigu tehti peatreeneri sõnul täna tavatult palju. „Noortel mängijatel juhtub. Kostja on sarnaseid kohtumisi koondisetasemel üle saja pidanud ja teab igatpidi, kuidas sellises olukorras käituda. Aga meie noored keskkaitsjad pole veel liidritüüpi. Üks asi, mis täna maksvusele sai, oli just Levadia kogemus ja meie noorusest tingitud rumalad otsused. See, et me ei saanud uuesti mängu tagasi, oli minu meelest samuti natuke mängijate vanusest tingitud,” rääkis Henn.

“Peame tegema õiged järeldused ja näha õigeid põhjuseid, miks midagi valesti läks. Ning leidma neile probleemidele lahendused. Esimene kaotus on loomulikult valus, aga see on jalgpalli osa, millega tuleb hakkama saada. Midagi katastroofilist pole ja peitu pugeda pole vaja. Vastupidi, tuleb edasi minna,” sõnas Jürgen lõpetuseks.

Juba pühapäeval ootab meeskonda ees sõit Saaremaale, kus järjekordses Premium liiga mängus tuleb vastamisi minna FC Kuressaarega. Tabelis säilitasime vaatamata eilsele kaotusele liidrikoha, kuid vahe Levadia ees vähenes nüüd kolmele punktile. Levadia kohtub nädalavahetusel kannul püsiva Paide Linnameeskonnaga.