Tallinn Cupi avapäeva kokkuvõte – FC Flora -FC Flora

Tallinn Cupi avapäeva kokkuvõte

FCF1997

Tallinnas jätkuval noorteturniiril Tallinn Cup tegi kolmapäeval oma avalöögi kõik üheksa FC Flora võistkonda. Avapäeva saldoks kujunes 4 võitu, 2 viiki ja 3 kaotust.

Kõige vanemas vanuseklassis alistasid FCF 1997 poisid Venemaa klubi FK Strela Pskovi 4:0. Treener Marko Kuusiku hoolealused olid edukad ka aasta nooremate seas, kus FCF 1998 sai väärt 2:2 viigi vanusekassi valitseja Tartu Santosega.

FCF 2000 (treener Priit Adamson) oli üldse esimene Flora võistkond, kes Tallinn Cupil tänavu otsa lahti tegi ning tabelisse saadi 2:1 võit soomlaste Kuusysi Unitedi üle.

FCF 2001 – FK Gol (Venemaa) 1:0

2001. a sündinud poiste turniiril kohtus Pärnu Summer Cup’il teise koha saavutanud FC Flora I võistkond (treenerid Dmitri Ustritski ja Egon Tintse) avamängus venelaste FK Goliga. Tasavägise ning mõlemapoolsete võimalustega mängus tuli florakatel kahjuks tunnistada vastaste 1:0 paremust. Esimesel poolajal oli agressiivsemaks pooleks FK Gol ning teravate äärelt läbimurrete ja ohtlike läbisöötudega survestati meie poisse pidevalt. Surve kandis kiirelt vilja, kui pika tsenderduse järel väravakasti suunas lõi vastaste ründaja ühe puutega palli ristnurka. FC Flora proovis pikkade pallide abil löögile pääseda, mis Venemaa klubi väravavahile suuri raskusi siiski ei valmistanud.

Teisel poolaega alustasid florakad juba aktiivsemalt kui äärelt läbimurretega pääseti ohtlikult löögile. Kuigi Flora hea mäng vältas läbi terve poolaja, suutis venelaste väravavaht ohtlikud olukorrad likvideerida. Poolaja lõpu poolt elavnevad ka vastased, kuid väravavaht Kristjan-Erik Sarapu heade tõrjetega end rohkem üle mängida ei lasknud. Lõppseis seega 0:1.

2001 vanuseklassis osaleb Floral ka II võistkond, kes sai alustuseks 3:0 võidu SK Everesti üle. FCF 2003 (treener Priit Adamson) oli suurelt 8:3 üle Tallinna JK Legionist.

FCF 2004 I – JK Kalev 1:5

2004. a sündinud poiste turniiri alustas FC Flora I võistkond JK Kalevi vastu, kus tuli vastu võtta 1:5 kaotus. Kalevi võistkondlik mäng ning domineerimine keskväljal osutus liiga raskeks katsumuseks ühe vahetusega mänginud floralastele. Kuigi esimese poolaja lõpuks oldi vaid üheväravalises kaotusseisus, siis teisel poolajal väsitas JK Kalev söödumänguga meie poisse ning jäädi kiirelt löödud väravatega 0:4 taha. Kontrarünnakute ja standardolukordadega püüdis FC Flora mängu tagasi tulla ning karistuslöögijärgsest olukorrast löödigi värav tagasi. Viimane sõna jäi siiski kalevlastele ning viimastel minutitel vormistati lõpptulemuseks 5:1.

FCF 2004 II viigistas 3:3 JK Tabasaluga. FCF 2005 (pildil) läks Nõmme Kalju vastu küll kiirelt 1:0 juhtima, kuid pidi lõpuks vastu võtma suure 1:10 kaotuse.

FCF 2005

Neljapäeval on kõigil võistkondadel turniiril kaks mängu, pall pannakse veerema juba hommikul kell 9.00. Õhtul aga on kõigile Tallinn Cupil osalejatele avatud Euroopa liiga mänguks FC Flora – FK Kukesi (Albaania) alates kell 18:30-st A.Le Coq Arena 5. trepp. Mäng algab kell 19:30.