Tagasitulekudraama kordusetendus jäi napilt sündimata – FC Flora -FC Flora

Tagasitulekudraama kordusetendus jäi napilt sündimata

FC Infonet - FC Flora 10. juuli 2016

Premium Liiga XVIII voor Lasnamäe kunstmurustaadionil oli ette kurjakuulutav, sest reisitõrke tõttu poolteist kullahinnaga päeva mänguks ettevalmistamise aega kaotanud ning peatreenerita jäänud Flora esindusmeeskonda rõhusid ühtviisi nii tõestamisvajadus kui tabeliseis, samuti võis aimata, et Infonet haistab verd ja võimalust konkurenti salvata kasutamata ei jäta.

Mäng algas kurjasti aga hoopis Infoneti jaoks, kui Flora juba esimeste minutite jooksul sihikindlalt Infoneti väravat ohustas. Kahel korral murdis end väravavahiga silmitsi Albert Prosa, kes Matvei Igoneni üle mängida ei suutnud; hiljem raksatas aga Gert Kamsi võimas karistuslöök 20 meetrilt lati ristnurka.

Infonet kogus end ning suutis lõpuks mängukäigu sisse lükata ja platsil nähtav võrdsustus, ent rohevalgete poolehoidjate meelehärmiks kaldus mäng seejärel hoopis Flora väljakupoolele. Kauaks Infonet väravasuud otsima ei jäänud. 16. minutil tegi Rauno Sappinen kasti joone lähistel pisivea, mille kohtunik registreeris ning teenitud karistuslöögi kõmmutas Dmitri Kruglov müüripõrkest Richard Alandi selja taha.

Väravast indu juurde saanuna kombineerisid väljakuperemehed kümmekond minutit hiljem ilusa rünnaku, mille lõpetamise vaev jäi Vladimir Voskoboinikovile, kes healt positsioonilt ei eksinud. 2:0.

Flora seis muutus päris süngeks veel kümne minuti möödudes, kui Gert Kamsi käega mäng trahvikastis penaltiks vilistati, mille Nikolai Mašitšev kindlalt realiseeris.

Jürgen Henn treeneripingilt aga signaliseeris meeskonnale, et kui enne poolaja lõppu üks tagasi lüüakse, on kõik veel mängus – ja mehed said sellega hakkama. Trio Zakaria Beglarishvili – Joseph Saliste- Albert Prosa kombineeris 43. minutil ilusa rünnaku, mille Prosa resultatiivselt lõpetas.

Teisele poolajale tuli Flora näljasena ning demonstreeris seda Infonetile tugevalt. Emotsionaalselt ning sihikindlalt tegutsenud Lilleküla mehed domineerisid viiemehelisele kaitseliinile langenud Infoneti üle ja 64. minutil tõi Prosa teine tabamus Flora juba mängu kindlamalt tagasi. Skoor tablool kerkis 3:2-le.

Infonet surus taas veidi tugevamalt gaasipedaalile. Kruglovi karistuslöögi vormistas 77. minutil väravaks Jevgeni Harin ja nüüd oli skoor juba 4:2.

Viimasel nädalal räsitud Flora keeldus aga alla andmast. Taas lülitati sisse kõrgem käik ning 85. minutil, kui Joseph Saliste seisu taas minimaalseks vähendas, algas Infoneti väravale turmtuli, kus kogu Lasnamäe võistkond ennastsalgavat kaitsetööd tegema sunniti. Kahe lisaminuti jooksul mänguvahend Infoneti trahvikastist peaaegu ei väljunudki, Flora teenis ridamisi nurgalööke ning oma väravast jooksis ründesse appi ka Flora puurilukk Aland. Õnnejumala palge naeratav pool pöördus seekord Infoneti poole, kes suutis lõpuvileks ülinapist 4:3 võidust kinni hoida ning keelas sellega Florale kordusetenduse kevadisest draamast “Tagasitulek Lasnamäe staadionil.”

Flora järgmine liigamäng leiab aset 22. juulil, kui sõidetakse külla Tartu Tammekale, enne seda aga mängitakse Tipneri karika 1/32 finaal Tartu Welco vastu. Selle mängu kuupäev on hetkel selgumas.

Kodus näeb Florat mängimas taas 2. augustil, mil Lillekülas keeb lahti taaskordne linnaderbi Flora ja Levadia vahel.