Suvepealinn tõi meile palju väravaid ja kolm punkti! – FC Flora -FC Flora

Suvepealinn tõi meile palju väravaid ja kolm punkti!

Laupäeval Pärnu Rannastaadionil toimunud Premium liiga kohtumises kohaliku Pärnu JK Vapruse ja FC Flora vahel nägid pealtvaatajad kokku üheksat väravat, kuid võidupunktid tõi meie rõõmuks Tallinna Flora esindusmeeskond.

Premium liiga 14. voorus tuli florakatel ette võtta teekond tõeliselt suvisesse Pärnusse, kus kohtuti hetkel liigatabeli lõpus asuva Pärnu JK Vaprusega, keda sel hooajal korra juba Sportland Arena kustmurul 5:0 võideti. Seekordsele mängule mindi vastu Tipneri karikavõistluste poolfinaali pealt, kus mitmed põhimehed puhkepäeva said, kuid teised aga oma klubi duubli vastu mõõtu võtsid.

Mäng suvepealinnas algas üsna rahulikus tempos ning esimesed minutid midagi liialt ohtlikku ei toonud. Esimene märkimisväärne sündmus leidis aset aga 15. minutil, kui õhuvõitluses põrkasid kokku meie keskkaitsja Jürgen Lorenz ning pärnakate eest viiemängulise pausi järel taas väljakul käinud Karl Palatu. Kokkupõrge oli aga nii õnnetu, et mõlemal mehel oli veri väljas ning tuli võtta suund kiirabisse.

Peale lühikest pausi ja sunnitud vahetusi läks mäng edasi ning loetud minutid hiljem lõime ka oma esimese, kui Zaka kasti riputatud palli koksas peaga väravasse Frank Liivak! Kümme minutit hiljem oli olemas teine, kui esimese värava sööduautor Zaka ise palli väravasse saatis. Poolajaks lisasime neile veel kaks väravat, kui esmalt oli täpne Rauno Alliku ning seejärel lõi oma kohtumise teise värava Frank Liivak. Ometi saime riietusruumi lisaks neljale ise löödud väravale aga ka meile löödud värava ja sellest tulenevat mõtlemisainet, sest üle kaitseliini antud palli suutis peaga Mait Toomi selja taha kõksata pärnakate väravamasin Tõnis Vihmoja.

Teine poolaeg kulges juba aga täielikult Flora dikteerimisel ning poolajaga värava ja kolm söötu kogunud Zaka lisas teisel veel ühe värava ning kaks söötu, saades kokku müstilised kaks väravat ja viis väravasöötu! Oma hooaja esimese värava sai kirja ka Märten Kuusk, kes nurgalöögist tulnud pallile jala vastu pani ja selle edukalt väravasse suunas. Nagu öeldud, lisas teisel poolajal ühe veel Zaka ning kaks väravat läksid vahetusest sekkunud Henri Järvelaidi nimele. Seega hooaja esimene mäng suvepealinnas tõi suureskoorilise 8:1 võidu ning meie jaoks tähtsad kolm punkti.

Vaata mängu väravaid siit!

Liigatabelis jätkab FC Flora kolmandal positsioonil, jäädes liidripositsioonil asuvast FCI Levadiast maha nelja ning teisel kohal asuvast Nõmme Kaljust kahe punktiga. Järgmise kohtumise peab FC Flora juba sel kolmapäeval kell 19:00, kui koduareenil võetakse vastu FC Kuressaare meeskond. Tegemist on Saaremaa Lihatööstuse mängupäevaga, millele panevad õla alla ka Amps ja Gemoss. Esimesed 200 staadionile saabujat saavad tasuta grill-liha koos salatiga!