Suurepärane voor! – FC Flora -FC Flora

Suurepärane voor!

Zaka teeb!

Zaka teeb

Mängule läksid meeskonnad kõrvuti tabeliridadelt ning Tammeka oli kindlasti võimeline meid salvama. Meie esimene võit Vapruse vastu näitas, et suudame ka väga kaitsva taktika vastu rahulikuks jääda ning oma võimalusi otsida, mida noorest võistkonnast tihti ei leia.

Esimesed minutid näitasid aga midagi muud. Tammeka on uue treeneri-duo juhendamisel enda üheks relvaks võtnud korraliku kõrge pressingu ning sellega toime tulemiseks läks meil omajagu aega. Vajadusel vajusid tartlaste liinid kompaktselt alla, et mitte meie ründajatele liialt vabadust ei tekiks. Samas panustati ka kiiretele vasturünnakutele ning selline mänguplaan nõudis silmnähtavat pingutust. Mäng kulges võrdselt ning haaravalt kuni ühe sellise tõusu suutsime vahelt lõigata ning ise teravalt nõelata. Keskkaitsest tuli ideaalne liine lõikav sööt Ainsalule, kes kiirelt leidis ka rünnakule tõusnud Alliku. Mees kade ei olnud ja jagas passi Zakale, kes karistusala kaarelt mänguvahendi ristnurka keerutas – 1:0!

Oli näha, et see värav röövis Tammekalt kapaga energiat. Flora pall liikus kindlamalt ja vabamalt kui varem ning ühe sellise rünnaku lõpetuseks saime poolajale kaheväravalises eduseisus. Zaka leidis pehme chipiga kaitseliini taha tõusnud Saliste, kes terava söödu värava ette toimetas. Vastaste ebaõnneks maandus, pärast Lorenzi üritust pall klaarida, nahkkera hoopis võrgus – 2:0!

Peatreener Arno: „Mängisime raske vastase vastu. Mina arvan, et Tartu mängis väga korralikult ja agressiivselt ning nad teevad pressinguga vastase elu väga keeruliseks. Meil õnnestus ennast sellest välja mängida ning sellega võib rahul olla. Väga tähtis oli lüüa esimene värav, sest see avas mängu. Tammeka oli kaitses väga kompaktselt ja üritas sealt siis kiiresti üles tulla. Pärast avaväravat nad pidid natuke ennast taga avama. See andis meile rünnakul ruumi lisaks, seega esimene värav oli tõesti oluline.“

Võimsus pääseb maksvusele

Teisel poolajal oli tunda, et füüsiliselt tekkis meil edu keskväljal. Eks see oli seotud ka töömahuga, mida tartlased seni teinud olid, kuid rõõmu valmistas, et meie olime ka pärast koondise pausi võimsad. 60. minutil õnnestus Sappinenil ja Zakal Alliku löögile mängida ning mees oli külmavereline – 3:0 tabloole. Tammeka otsis lohutusväravat ning tabas ka posti, kuid selle mängu viimase naelutasime ka siiski meie. Mihkel sai mõnekümnel meetril lustida ja sattus hoogu, mees purjetas mitmest kaitsemängijast mööda ning lõi palli tagumise posti äärde võrku – seljavõit, 4:0!

Arno: „Olen aus, tegelikult pole ma rahul seisuga, mis tabloole jäi. Viimasel kahekümnel minutil oleksime pidanud oluliselt targemini lahendama olukordi ja rohkem väravaid lööma!“

Tänud meeskonnale ja fännidele, kes selle etenduse koos valmis meisterdasid. Poolajal välja loositud Kohaliku Legendi Aivar Anniste nimeline FC Flora särk sai uue omaniku, kuid Tele2 peaauhind edaspidiseks lauale

Töö nagu laeva köögis

Esindusele lisaks olime võidukad ka teiste võistkondadega. Naiskond alustas suure 11:0 võiduga Meistriliigat ning U21 ja U19 näitasid samuti head minekut.

FCF U21 püsib endiselt Esiliigas liidrina ning viimases kohtumises võeti muljetavaldav 5:0 võit FCI Talinn U21 võistkonna vastu! Selles mängus sekkus vahetusest ning teenis oma esimesed minutid mänguaega sellel aastal Gert Kams. Väravaid sepistasid Mark Anders Lepik ja Erik Sorga, kellest esimene sai hakkama kübaratrikiga!

Peatreener Joel Indermitte: „ Jäin Infoneti vastu mänguga väga rahule. Võistkond mängis meeskondlikult ja väga hea tahtmisega. Domineerisime kohtumist palliga ning pallita, samas suutsime rünnakul olla ohtlikud. Lõime küll palju väravaid, aga tegelikult oleks võinud realiseerimine veidi parem olla. Võistkond liigub praegu heas rütmis ja loodan, et see jätkub ka järgmistes mängudes.“

U19 suutis samuti uuesti ree peale saada. Pärast kaotust Pärnus võeti nüüd suund taas õiges suunas. Kodus oldi poolaeg külla tulnud FC Kuressaare II vastu külalislahked, kuid teisel kolmveerandtunnil tehti sotid selgeks ning kirjutati tulemusega 2:0 võidupunktid tabelisse. Meie teise värava eest hoolitses Taavi Christopher Tuisk, esimese tabamuse lükkasid saarlased õnnetult ise oma võrku.

Peatreener Urmas Rajaver: „ U19 poistel läks poolaeg aega, et aru saada, kuidas viiest kaitseliini lahti muukida. Lisaks hoiti taga 0 ning võit ja 3 punkti on tabelis juures.“

Seega jäi meie nädalavahetuse täiskasvanute meistrivõistluste saldo koos Naiskonna võimsa esitusega 22:0! Jätkame samas vaimus!

01.04.17 kell 19:00  Sportland Arena

FC FLORA vs JK TAMMEKA 4:0 (2:0)

Väravad: 31. Beglarishvili, 43. ov Lorenz, 60. Alliku, 78. Ainsalu

Hoiatused: 45+1 Märten Kuusk, 80. German Šlein – 90+3 Martin Mägi