Superkarikafinaalis pidime tunnistama Paide Linnameeskonna paremust – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

Superkarikafinaalis pidime tunnistama Paide Linnameeskonna paremust

26. veebruaril Sportland Arenal peetud Superkarikafinaal Tallinna FC Flora ja Paide Linnameeskonna vahel lõppes tulemusega 2:3 Paide kasuks.

Mängu esimese ohtliku momendi valmistas Paide 4. minutil, kui nurgalöögijärgses olukorras värava ees löögile pääseti. Flora puurilukk Evert Grünvald oli reageerimiseks valmis, kuid pall lendas üle värava. Paar minutit hiljem olime omakorda Paide väravat ohustamas, aga Henrik Ojamaa pealelöödud pall tabas võrgu asemel posti.

Veerandtunnil leidis Ken Kallaste vasakult äärelt paar järjestikust võimalust värava ette tsenderdamiseks, kuid kummalgi korral ei olnud rohesärkidest kedagi, kes rünnaku lõpetanud oleks.

17. minutil lõikas Alliku paidekate söödu vahelt läbi ning läks löögile. Väravavaht seisis omal kohal ning tõrjus alla nurka suunatud palli. Sama duo seisis silmitsi viie minuti pärast, kuid siis enam puurilukk väravat kaitsta ei suutnud ning noppis võrgust Alliku lati alla suunatud palli. Tablool 1:0.

Rauno Alliku avas väravaskoori 22. minutil. Foto: Janek Eslon

Alliku skooris ka 22. minutil, kui Kallaste äärelt tõusis ja värava vormistamise ründaja hooleks jättis. Mõeldud, tehtud – Alliku omastas palli esimese puutega ning virutas selle vasaku jalaga esimesse ristnurka. Tulemuseks 2:0.

Kaheväravalises eduseisus alustati ka teist poolaega, kuid Paide võitlusjanu näitas selgelt, et valvsust kaotada ei tohi. Kas asi oli hetkelises tähelepanu hajumises või Paide pealehakkamises, aga vastased minimeerisid väravate vahe 59. minutil.

68. minut tõi endaga kaasa Flora teenitud karistuslöögi vastaste kastijoone tagant. Konstantin Vassiljevi löödud pall lipsas üle meestemüüri värava suunas, kuid puurilukk oli stardivalmis ning püüdis nahkkera kindlalt enda valgete kinnaste vahele. Kohe pakuti võimalust ka Nikita Mihhailovile, kuid pall lendas taevasse ning Flora kolmandat väravat ei sündinud.

76. minutil kirjutati tabloole 2:2 viigiseis, kui Paide karistuslöögi jätk Flora mehest enda väravavõrku potsatas. Omavärav oli tõsiasi, kadunud kaheväravaline eduseis niisamuti. Lõpuni jäänud veerandtund silmapaistvaid olukordi ei pakkunud ning tribüünile kogunenud kaasaelajad seadsid end valmis nägemaks penaltiseeriat.

92. minutil pakuti Rohevalgetele võimalust penaltite löömine nurjata, kui pall vastaste karistusalas pikalt lahtine oli, kuid ei midagi. Kallaste sai küll palli värava poole teele panna, kuid löömise nurk oli ebamugavalt terav ning väravavahil õnnestus nahkkera enda sülle korjata. Mängu lõpplahenduseks oli hoopistükkis Paide viimase minuti värav, millega nad kirjutasid protokolli 2:3 võidu Flora üle ja võitsid ajaloo esimese Superkarika.

Jalgpallihooaeg on Flora jaoks alanud, kuid esimene Premium liiga voor ootab meid sellel reedel, 3. märtsil kell 19:00 Sportland Arenal, kui võõrustame liiga uustulnuk Harju JK Laagrit. Piletid on saadaval Piletilevis ja kohapeal.