Sootak ja Teern: lähtume ikkagi enda põhimõtetest – FC Flora -FC Flora

Naiskond-UUDISED

Sootak ja Teern: lähtume ikkagi enda põhimõtetest

FC Flora alustab kolmapäeval Sarajevos UEFA Naiste Meistrite Liiga eelmänge, esimese ringi poolfinaali vastaseks on Ukraina klubi FC Vorskla.

“Reis läks väga ilusti, saime siia kohale. Eks kultuurilised eripärad ole igas riigis omaette, aga kuna oleme täitsa ärelinnas, siis sellist ajaloolist kultuuri on siin vähe ja kogeme täitsa igapäevaelu tavaliste inimestega,” kirjeldas FC Flora treener Maria Sootak esimesi reisimuljeid.

“Trenni tegime kohapeal ära, saime õigetele asjadele keskenduda, natuke vastase pressinguga harjutada ja mõned head kordused ründajatele ja kaitsjatele. Võistkond on valmis ja ootab juba elevusega homset mängu,” lisas juhendaja.

“Vastased armastavad samamoodi nagu meie palliga mängida ja liinidevahelisi tsoone ära kasutada. Seega tundub, et teatud põhimõtted on meie mängule sarnased ja seeläbi ka võimalik neid enda kasuks ära kasutada. Lõppkokkuvõttes lähtume ikkagi enda põhimõtetest ja meie eesmärk on panna need vastavalt vastasele võimalikult efektiivselt toimima,” kirjeldas Sootak FC Flora mänguplaani.

Ründaja Kristina Teern tunnistas, et mõnus väike võistlusärevus on hinges, aga naiskond ootab väljakutset suure põnevusega. “Eks natuke ikka ole, mängud on tugevamad kui muidu ja tahame ikka näidata head taset,” sõnas ta.

“Peame lihtsalt enda mängu momentidest kinni pidama ja mängima nii nagu oskame – kui seda teeme, siis suudame ka hea tulemuse saavutada. Oleme vastase kohta näinud erinevaid klippe ja teame, mis on nende tugevused ja nõrkused ja proovime neid ära kasutada. Väljak tundub olevat päris korralik,” lisas Teern.

UEFA Naiste Meistrite Liiga esimeses eelringis osalevad kokku 41 klubi, kes on jagatud 11 erinevasse poolfinaalgruppi. FC Flora esimene vastane on valitsev Ukraina meister FC Vorskla, kellega kohtutakse kolmapäeval Eesti aja järgi kell 12:00. Teises poolfinaalis lähevad kell 18:00 vastamisi SFK 2000 Sarajevo (Bosnia ja Hertsegoviina) ning ŽNK Osijek (Horvaatia). Mängud peetakse Asim Ferhatović Hase nimelisel olümpiastaadionil.

Laupäeval, 9. septembril kohtuvad omavahel paaride võitjad ja kaotajad. 3.-4. koha mäng toimub kell 12:.00 ning finaal algab kell 18.00. Finaali võitja liigub edasi teise eelringi, mis peetakse oktoobris.

FC Flora koosseis UEFA Naiste Meistrite Liiga eelmängudeks

Väravavahid: Katarina Elisabeth Käpa, Victoria Vihman

Kaitsjad: Marta Panova, Karola Purgats, Kelly Rosen, Siret Räämet, Kristiina Tullus, Jessika Uleksin

Poolkaitsjad: Kaisa Triin Arike, Eline Ruth Häberli, Anastasina Ivanova, Egle-Eliise Kurg, Mari Liis Lillemäe, Liselle Palts, Lisette Tammik, Helina Tarkmeel, Jaanika Volkov

Ründajad: Vlada Kubassova, Getter Saar, Maarja Saulep, Kristina Teern

Peatreener: Aleksandra Ševoldajeva

Treener: Maria Sootak

Väravavahtide treener: Mattias Traublum

Arst: Hanna Karoliina Kalle

Füsioterapeudid: Roger Teor ja Riina Riisik

Esindaja: Marianne Tali

Fotograaf: Kenn Rull

Fotod: Kenn Rull