Soome jokker lumesajus õigustas usaldust – FC Flora -FC Flora

Soome jokker lumesajus õigustas usaldust

Sakari Tukiainen vs Rakvere Tarvas 08.03.2016

Premium Liiga II voor tähendas Florale esimest kodumängu, kust võõrustati liiga uustulnukaid Rakverest.

Tihedas lumesajus, mis mängu kestel veelgi intensiivistus, võttis Flora algusest peale ohjad ning kui Flora soomlasest leegionär Sakari Tukiainen oli 25. minutiks vormistanud kübaratriki ja Flora 3:0 ette viinud, oli selge, et Norbert Hurt on panustanud õigesti. 36. minutil realiseeris Markus Jürgenson penalti, viies Flora juba 4:0 ette, minut enne poolajapausile siirdumist lõi Sakari oma neljanda ehk 5:0. Rakvere ei pääsenud Flora surve alt kogu mängu jooksul, kui välja arvata mõned üksikud ärevad hetked päris mängu lõpuminuteil, kus kunstmuru kattev tihedast märjast lumest vaip mehed ettevaatlikuks tegi ning Tarvas 6:0 kaotusseisus olles – 49. minutil oli Sakari löönud oma viienda värava – auväravat võimalust haistis. Äreva nurgalöögijärgse olukorra klaaris raskustega väravapostide vahel seisnud Richard Aland ning käesoleva liigahooaja suurim võit oli saanud tõsiasjaks.